Domů » Bleskovky » Externí Typo klávesnice pro iPhone: Pište jako na BlackBerry Q10

Externí Typo klávesnice pro iPhone: Pište jako na BlackBerry Q10

Ne veletrhu CES najdeme stovky firem, které zde vystavují nejrůznější příslušenství pro mobilní zařízení. Za pozornost rozhodně stojí externí klávesnice Typo pro iPhone, do které se telefon zasadí a pak už vám nic nebrání v rychlém psaní. Zakladatel serveru CrackBerry.com klávesnici otestoval a porovnal s tou na svém BlackBerry Q10 (recenze).

Celá klávesnice se skládá ze dvou dílů a s iPhonem komunikuje prostřednictvím technologie Bluetooth. Ve spodním díle se nachází microUSB konektor, který dobíjí malý akumulátor, jež zajišťuje podsvícení klávesnice. Když je iPhone v pouzdře vložený, má kompletně zakrytý Home button, z tohoto důvodu výrobce do pravého dolního rohu umístil samostatnou klávesu, která plní stejnou funkci.

Nápad je to rozhodně dobrý, nicméně reakce společnosti BlackBerry na sebe nenechala dlouho čekat. Kanadský výrobce bude výrobce Typo klávesnice žalovat pro porušení duševního vlastnictví a okopírování designu, protože co si budeme nalhávat, Typo skutečně vypadá stejně jako klávesnice u modelu Q10 od BlackBerry.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments