Domů » Bleskovky » Evleaks: První fotografie HTC One M10. Na jakou výbavu se můžeme těšit?

Evleaks: První fotografie HTC One M10. Na jakou výbavu se můžeme těšit?

Evan Blass stojící za twitterovým účtem @evleaks dnes zveřejnil fotografii prototypu chystaného vlajkového modelu HTC One M10 (codename Perfume) a ve svém článku na serveru VentureBeat.com upřesnil jeho hardwarové parametry, nicméně ty jsou shodné s těmi, jež se na internetu poprvé objevily už minulý týden. Podle slov Evana se chce HTC s tímto modelem vrátit mezi elitu a odvrátit neustále klesající tržní podíl na poli chytrých telefonů.

Tohle už jsme sice v minulosti několikrát slyšeli, nicméně jednu věc chystané novince upřít nelze – po hardwarové stránce by se mělo jednat o špičkově vybavené zařízení. Otázkou číslo dvě je, zda to bude stačit? Na to ale zatím neznáme odpověď, nicméně pokud to HTC nepřežene s cenou, mohla by mít novinka u uživatelů šanci uspět. Ale to už předbíháme – termín oficiálního představení je zatím v nedohlednu, avšak podle Evana bychom se měli dočkat v některém z dalších týdnů po Mobile World Congressu v Barceloně. Reálný by tedy mohl být březen nebo duben.

HTC_One_M10

Všimněte si také, že na snímku zcela chybí ona pověstná linka s logem HTC, kterou měla většina předchozích modelů. Zde u ní už tchaj-wanská společnost upustila, nicméně na snímku zatím není finální verze zařízení a je proto docela možné, že prodejní kusy budou vypadat odlišně.

Ten pravý průvan by ale měl nastat v útrobách. Novinka by měla běžet na Androidu 6.0.1 doplněným uživatelským prostředím HTC Sense 8.0, který bude pohánět čip Snapdragon 820 s grafickým akcelerátorem Adreno 530. Poctivé 4 GB RAM doplní 32GB interní paměť (23 GB má být volných po prvním spuštění) a chybět by neměl ani slot na microSD kartu.

Dalším lákadlem by měl být 5,1″ AMOLED displej s Quad HD rozlišením (1440 x 2560 px), nad kterým by podle fotografie neměla chybět notifikační dioda. Ve výbavě nemá chybět ani čtečka otisků prstů, která by měla být integrována v domovském tlačítku. HTC „Perfume“ má dále nabídnout 12ultrapixelový fotoaparát s laserovým autofocusem a optickou stabilizací obrazu. Chybět by naopak měly BoomSound reproduktory, ale není vyloučeno, že HTC přijde s nějakou další technologií pro kvalitní reprodukci zvuku.

Mějte na paměti, že všechny informace jsou zatím stále pouze v rovině spekulací, byť poměrně důvěryhodných, jelikož Evan Blass má velmi dobré zdroje.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments