Domů » Bleskovky » Eric Schmidt: Operační systémy Android a Chrome se nespojí

Eric Schmidt: Operační systémy Android a Chrome se nespojí

Minulý týden se Andy Rubin, dosavadní šéfarchitekt Androidu, přesunul na dosud nespecifikovanou pozici uvnitř společnosti Google. Android dostal na starost Sundar Pichai, který se do té doby staral o Chrome a aplikace jako Google Drive, Gmail apod. Teď má na starost obojí.

Po tomto spojení se začalo spekulovat, jestli se nechystá sjednocení těchto dvou platforem. Eric Schmidt, výkonný ředitel z let 2001 až 2011, se na cestě po Asii vyjádřil blíže ke změnám ve společnosti: „Google Chrome a Android zůstanou oddělenými produkty, ale mohou se více překrývat.“ 

Erich Schmidt: předseda představenstva Google, bývalý výkonný ředitel  

Kam se přesune Andy Rubin zatím není jasné, někdo zmiňuje robotiku, někdo míří i za hranice naší planety. Každopádně, pokud chcete pochopit jeho osobnost a proč opustil Android, určetě doporučuji přečíst si článek, který o něm vypracoval server The Verge (článek je v anglickém jazyce). 

David Podzimek

Diskuze k článku

  1. Mnouk (neregistrovaný)

    Chyba, takhle nebudou nikdy alternativa pro uzivatele Apple a casem ani pro uzivatele WPx+Wx, ti maji radi totiz kompletni ekosystem PC+tablet+smartphone.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).