Domů » Bleskovky » Epson představil druhou generaci chytrých brýlí, běží na Androidu 4.0

Epson představil druhou generaci chytrých brýlí, běží na Androidu 4.0

Společnost Epson představila druhou generaci svých chytrých brýlí s rozšířenou realitou. Moverio BT-200 jsou binokulární brýle, oproti předchozí generaci mají poloviční velikost a nižší hmotnost (88 gramů). Brýle se podle slov výrobce hodí například pro vývojáře, jelikož umožňují využít neomezený potenciál technologie rozšířené reality a vytvářet tak aplikace pro spotřebitelské a firemní využití. 

Nositelné technologie mají velkou budoucnost, tvrdí Epson

Nové brýle Moverio nabízí řadu funkcí rozšířené reality a poskytují digitální pohled na skutečný svět. Díky čelní kameře, gyroskopu, systému GPS, kompasu a akcelerometru brýle přesně rozpoznají pohyb uživatele a dění okolo něj. 

Hans Dummer, ředitel divize Visual Imaging, Epson Europe, říká: „Nositelná elektronika pro spotřebitele představuje segment s významným růstem a vysokým předpokládaným obratem více než 8 miliard dolarů v roce 2013. Pro rok 2017 je očekávaný růst téměř 19 miliard dolarů. Abychom mohli využít této rostoucí poptávky po nositelných technologiích, vyvinuli jsme produkt BT-200, což je jediné binokulární průhledné zařízení na trhu, které promítá obsah přes celé zorné pole uživatele.“ 

Nové brýle BT-200 lze používat nejen jako platformu pro spotřebitelské aplikace, ale také jako vizuální nástroj v oblastí školení, logistiky, vědy, lékařství, zabezpečení nebo vzdělání. Brýle poskytují uživatelům obraz o vnímané velikosti až 812 cm v rozlišení qHD. Umožňují nejen maximální využití většiny aplikací rozšířené reality, ale pomocí nich můžete také sledovat 2D a 3D filmy s integrovaným zvukem Dolby Digital Plus. K ovládání aplikací slouží snadno použitelný vícedotykový trackpad. O jejich hladký chod se stará 1,2GHz dvoujádrový procesor. Drobnou vadou na kráse je výdrž, brýle při aktivním používání zvládnou jen šest hodin provozu.

Brýle používají výrazně upravený systém Android 4.0.4. K internetu se můžete připojit přes rozhraní Wi-Fi a stahovat aplikace přes obchod Moverio do 8GB interní paměti. Prostřednictvím SD karty můžete úložnou kapacitu rozšířit až o 32 GB. Brýle BT-200 lze také připojit k jiným zařízením, včetně chytrých telefonů, za použití rozhraní Bluetooth 3.0, DLNA a Miracastu. Na trhu brýle budou dostupné od května letošního roku.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lukas Kosik
Uživatel
Lukas Kosik

Slibná technologie, ale myslím, že aplikací pro to moc nebudou ani rok po zahájení prodeje a bude to spíš jen taková pěkná hračka s ohromujícími možnostmi, ale žádné se pak v praxi neprojeví.