Sledujte nás na YouTube

Epson představil druhou generaci chytrých brýlí, běží na Androidu 4.0

Společnost Epson představila druhou generaci svých chytrých brýlí s rozšířenou realitou. Moverio BT-200 jsou binokulární brýle, oproti předchozí generaci mají poloviční velikost a nižší hmotnost (88 gramů). Brýle se podle slov výrobce hodí například pro vývojáře, jelikož umožňují využít neomezený potenciál technologie rozšířené reality a vytvářet tak aplikace pro spotřebitelské a firemní využití. 

Nositelné technologie mají velkou budoucnost, tvrdí Epson

Nové brýle Moverio nabízí řadu funkcí rozšířené reality a poskytují digitální pohled na skutečný svět. Díky čelní kameře, gyroskopu, systému GPS, kompasu a akcelerometru brýle přesně rozpoznají pohyb uživatele a dění okolo něj. 

Hans Dummer, ředitel divize Visual Imaging, Epson Europe, říká: „Nositelná elektronika pro spotřebitele představuje segment s významným růstem a vysokým předpokládaným obratem více než 8 miliard dolarů v roce 2013. Pro rok 2017 je očekávaný růst téměř 19 miliard dolarů. Abychom mohli využít této rostoucí poptávky po nositelných technologiích, vyvinuli jsme produkt BT-200, což je jediné binokulární průhledné zařízení na trhu, které promítá obsah přes celé zorné pole uživatele.“ 

Nové brýle BT-200 lze používat nejen jako platformu pro spotřebitelské aplikace, ale také jako vizuální nástroj v oblastí školení, logistiky, vědy, lékařství, zabezpečení nebo vzdělání. Brýle poskytují uživatelům obraz o vnímané velikosti až 812 cm v rozlišení qHD. Umožňují nejen maximální využití většiny aplikací rozšířené reality, ale pomocí nich můžete také sledovat 2D a 3D filmy s integrovaným zvukem Dolby Digital Plus. K ovládání aplikací slouží snadno použitelný vícedotykový trackpad. O jejich hladký chod se stará 1,2GHz dvoujádrový procesor. Drobnou vadou na kráse je výdrž, brýle při aktivním používání zvládnou jen šest hodin provozu.

Brýle používají výrazně upravený systém Android 4.0.4. K internetu se můžete připojit přes rozhraní Wi-Fi a stahovat aplikace přes obchod Moverio do 8GB interní paměti. Prostřednictvím SD karty můžete úložnou kapacitu rozšířit až o 32 GB. Brýle BT-200 lze také připojit k jiným zařízením, včetně chytrých telefonů, za použití rozhraní Bluetooth 3.0, DLNA a Miracastu. Na trhu brýle budou dostupné od května letošního roku.

Michal Javůrek

Nadšený fanoušek chytrých telefonů, počítačů a automobilů. Lyžař, běžec, plavec a náruživý biker, za každého počasí. Fanoušek metalu, který nepohrdne sklenkou dobrého vína u kvalitního filmu.

Jeden komentář

  1. Lukas Kosik (neregistrovaný)

    Slibná technologie, ale myslím, že aplikací pro to moc nebudou ani rok po zahájení prodeje a bude to spíš jen taková pěkná hračka s ohromujícími možnostmi, ale žádné se pak v praxi neprojeví.

Napsat komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *