Epic Citadel pro Android: Technologické demo s neuvěřitelnou grafikou

Studio Epic Games je známé především mezi hráči na platformě iOS, a to díky titulu jménem Infinity Blade, jehož hlavní devízou jsou šermířské souboje v období středověku. Na Android se donedávna žádná hra od těchto vývojářů nedostala, avšak během posledních dnů se situace změnila. Možná však není úplně správné mluvit o novém produktu jménem Epic Citadel jako o hře, jelikož defacto se nejedná o hru, ale o technologické demo. Jeho hlavním účelem je ukázat, jak moc dobře mohou na Androidu vypadat hry postavné na Unreal Enginu 3, který byl původně vyvinutý pro velké platformy. Je také potřeba zmínit, že toto bezplatné dílo si můžete stáhnout i na vaše iOS zařízení, grafika podle všeho oproti Infinity Blade doznala ještě trocha změn k lepšímu.

   

Nedočkáte se ničeho jiného, než možnosti projít se po hradě a okolí známém z již zmiňovaného Infinity Blade a případně ještě spustit benchmark. Zde možnosti končí, přesto i vzhledem k nulové ceně stažení aplikace určitě můžeme doporučit, jelikož se jedná na poměry mobilních zařízení o opravdu velmi příjemnou podívanou. Grafika je velice podařená a to až do detailů, jako jsou odlesky nebo hrátky světla a stínů. Vše působí opravdu velmi realisticky a chvílemi si skoro připadáte, jako byste tam byli. Co se týče hardwarové náročnosti, nutno podotknout, že není zrovna nízká, avšak přístroje s dvoujádrovým procesorem by neměly mít problém a redakčnímu Nexusu 7 se čtyřjádrovou Tegrou 3 bylo v benchmarku naměřeno velmi slušných 56 fps. Dobrou zprávou nakonec budiž, že hra Infinity Blade se údajně chystá právě i na Android, takže se rozhodně máme na co těšit.

Epic Citadel Demo: Now Available for Android & iOS | Unreal Engine
Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku