TOPlist

Elon Musk vyhodil inženýra Twitteru. Ten mu přitom jen přinesl špatnou zprávu

elon musk angry nastvany twitter midjourney
  • Uvnitř Twitteru se poslední týden řeší klesající dosah Muskových tweetů
  • Vysvětlení vedlo k propuštění jednoho ze zaměstnanců

V Twitteru je poslední dobou pořádně živo. Primárně jde o eskapády jeho majitele Elona Muska, který namísto slíbeného financování a větší demokratizace přinesl spíše chaos a nejistotu. Své by o sporném chování Muska mohl říct nejmenovaný inženýr, který mu podal zprávu ohledně stavu jeho účtu. Miliardáři se vysvětlení nelíbilo, a tak jej na místě propustil.

Minulý týden totiž Musk experimentoval s možností navýšení počtu sledujících skrze jednodenní přeměnu svého účtu na soukromý. K tomu se rozhodl na základě stížností prominentních pravicových uživatelů téže sociální sítě, kterým se nelíbilo, že v nedávné době mají nižší dosah než obvykle. Výsledky majitele Twitteru evidentně nepotěšily. „To je nehorázné. Mám více než 100 milionů sledujících, a přesto mám pouze desítky tisíc impresí,“ zuřil podnikatel na setkání s inženýry podle hned několika zdrojů.

Zaměstnanci mu nejenže ukázali potřebná data, ale také zkontrolovali, zda někdo úmyslně neomezil Muskův dosah. To se podle nich nestalo, což jmenovaný přijal nelibě a dotyčného, který měl tuto kontrolu na starosti, na místě propustil. Vzápětí instruoval celou řadu podřízených k tomu, aby sledovali, kolikrát jsou jeho tweety doporučovány ostatním.twitter 01Nepřehlédněte

Největší omezení Twitteru je pryč. Příspěvky mohou nově mít až 4 tisíce znaků

K tomuto incidentu došlo přibližně sedm týdnů poté, co se pod každým tweetem začal zobrazovat počet zhlédnutí. Od toho si Musk sliboval, že přiměje mlčící 90% většinu k tomu, aby se více zapojovala do diskuzí. Bohužel pro něj mělo zveřejnění čísel přesně opačný efekt – například ve Spojených státech kleslo používání Twitteru o celých 9 procent.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku