Největší omezení Twitteru je pryč. Příspěvky mohou nově mít až 4 tisíce znaků

twitter 01
  • Padá omezení v podobě 280 znaků na tweet
  • Předplatitelé mohou zveřejňovat příspěvky o délce až 4 tisíce znaků

Sociální síť Twitter od svého počátku sloužila ke zveřejňování krátkých zpráv. Jejich délka byla původně omezena na pouhých 140 znaků, před pěti lety byl tento limit rozvolněn na současných 280. Delší příspěvky bylo dosud nutné rozkouskovávat do kratších tweetů. Nyní někteří mohou toto omezení obejít.

Od dnešního dne se můžete na Twitteru setkávat s příspěvky o délce až 4 tisíce znaků, byť tvořit je mohou pouze američtí předplatitelé služby Twitter Blue. Tato změna navíc neplatí pouze pro nově vytvořené tweety, ale i pro odpovědi nebo citace.

Twitter pod vedením Elona Muska stále přemýšlí, jak dostat sociální síť do černých čísel, a předplatné je jedním ze způsobů. Kromě delších tweetů mají předplatitelé zpřístupněnou funkci editace, možnost uploadovat delší videa, přidávat jako profilové obrázky NFT a spoustu dalšího.

V České republice není zatím služba Twitter Blue dostupná, což by se ale mohlo v dohledné době změnit. Než se tak stane, musíme si stále vystačit s tweety o délce maximálně 280 znaků.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku