Domů » Bleskovky » Elephone P6000: Levný šikula z Číny s 64bitovým čtyřjádrem

Elephone P6000: Levný šikula z Číny s 64bitovým čtyřjádrem

Elephone je na českém trhu nepříliš známá čínská značka telefonů. Díky slušnému výkonu a příznivé ceně by se ovšem velmi brzy mohl stát čínským prodejním hitem. Telefon se na tamním trhu začne prodávat 27. prosince a za cenu 170 dolarů (cca 3 740 Kč) by do kapes svých kupujících měl zavítat s velmi slušnou výbavou. Jeho pětipalcový displej bude mít rozlišení HD, tedy 1 280 x 720 px. Čtyřjádrový procesor nabídne 64bitovou architekturu a bude od MediaTeku. Elephone P6000 se dále bude moci pyšnit 2 GB RAM, 16 GB interní pamětí a 13Mpx fotoaparátem. V útrobách rovněž najdeme dva sloty na SIM karty, na primární budou fungovat rychlá data LTE.

 

Navzdory zprávám od ostatních médií je nutné smutně informovat, že Elephone P6000 se nebude prodávat s nejnovější verzí Android 5.0 Lollipop. Silvestrovskou noc a pár týdnů po ní tedy budou muset majitelé přežít se systémem Android 4.4.4 a lze říci, že čím dříve přijde aktualizace na nejnovější verzi, tím větší prodeje tohoto papírově výkonného telefonu můžeme očekávat. I tak se však jedná o sympatický kousek, který by se za tuto cenu v Evropě určitě uchytil, tak uvidíme, zda se později objeví i u nás.

Daniel Javorský

Diskuze k článku

  1. dakr1 (neregistrovaný)

    Kdoví, jestli má evropskou podporu LTE a o paměťové kartě taky žádná zmínka. Dle mého další tuctová čína.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).