Domů » Články » Dvě nová VOIP WM zařízení – Smartphone Emxi 700 a PPC Axia 308

Dvě nová VOIP WM zařízení – Smartphone Emxi 700 a PPC Axia 308

VOIP WM DevicesŠvýcarská společnost VIPN (Voice Internet Phone Network) chystá na evropský trh uvést dvě velmi zajímavá Windows Mobile zařízení. Jedná se o Smartphone Emxi 700 a PocketPC Axia 308, jsou určeny pro GSM sítě a nabídnou například technologii Edge nebo Wi-Fi, ovšem nejlákavější nabídkou je u obou podpora protokolu SIP 2.0, díky kterému si můžete plně užívat internetové telefonie VOIP – Voice over Internet Protocol. Pojďme se ale na tyto fešáky podívat podrobněji.

 

Smartphone Emxi 700
Tento smartphone by kromě výše zmíněných parametrů nabídnout displej s rozlišením 176×220 při 65k barvách (klasika) a operační systém Windows Mobile 5.0. Již v úvodu jsem zmínil přítomnost Wi-Fi u obou modelů a to rovnou v rychlé verzi 802.11g.

SP EMXI 700

PPC AXIA 308PocketPC Axia 308
O tomto zařízení toho víme mnohem více, jedná se o čtyřpásmové GSM PPC (850,900,1800 a 1900Mhz), mezi podporované komunikační technologie patří již zmíněné EDGE, rychlé Wi-Fi a především SIP 2.0. Nezapomnělo se ani na Bluetooth 1.2 či Infra.

O chod operačního systému WM5.0 se stará výkonný procesor Intel PXA272 s taktem 416Mhz, o zobrazování se bude starat QVGA displej s 262k barvami a úhlopříčkou 2.2″, zapomenout bych neměl ani na 1.3Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou. Jak je patrné z obrázků, Axia nabídne také integrovanou číselnou klávesnici, kterou známe spíše z mobilních telefonů než z PPCček. Cena tohoto VOIP zařízení byla stanovena na 604$ a podle odpočítávání času na oficiálních stránkách výrobce soudím, že by jeho oficiální uvedení na evropský trh mělo být za 31dní !

Zdroj: MSmobiles, PPCthoughts

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. Tak se priznejte – komu vam pripomina Axia vzdalene Axima? (bile prouzky na stranach kolem cerneho oramovani displeje). Jinak to, ze budou plne podporovat SIP 2.0 – nejak nevim, co si pod tim mam vlastne predstavit – SIP protokol samozrejme znam, ale nejak nevim, co to znamena, ze ho podporuje primo telefon – vzdyt to je snad veci SW, ne?! A pro pripadne zajemce o Skype – ten se SIPem taky nema nic spolecneho… (ale zase jelikoz je Axia PPC s dostatecnym vykonem, tak tam Skype povali v pohode )

  2. Já se přiznám, že jsem do IP telefonie ještě neměl tu možnost proniknout, takže netuším, jak to doopravdy je. Ale mělo by to být realizováno SW, pravděpodobně formou nějakého SIP klienta.
    Celkem pěkný článek o této technologii je na Lupa.cz ( [odkaz] ).

  3. Tak na palmserveru napsali, ze ma automaticke prepinani mezi GSM a VoIP – tak mozna to tou nativni podporou SIPu mysleli…
    (mozna kdybych si precetl puvodni zdroje, tak by mi to doslo, ale fakt se mi to nechce cist )

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).