Dvě nová VOIP WM zařízení – Smartphone Emxi 700 a PPC Axia 308

VOIP WM DevicesŠvýcarská společnost VIPN (Voice Internet Phone Network) chystá na evropský trh uvést dvě velmi zajímavá Windows Mobile zařízení. Jedná se o Smartphone Emxi 700 a PocketPC Axia 308, jsou určeny pro GSM sítě a nabídnou například technologii Edge nebo Wi-Fi, ovšem nejlákavější nabídkou je u obou podpora protokolu SIP 2.0, díky kterému si můžete plně užívat internetové telefonie VOIP – Voice over Internet Protocol. Pojďme se ale na tyto fešáky podívat podrobněji.

 

Smartphone Emxi 700
Tento smartphone by kromě výše zmíněných parametrů nabídnout displej s rozlišením 176×220 při 65k barvách (klasika) a operační systém Windows Mobile 5.0. Již v úvodu jsem zmínil přítomnost Wi-Fi u obou modelů a to rovnou v rychlé verzi 802.11g.

SP EMXI 700

PPC AXIA 308PocketPC Axia 308
O tomto zařízení toho víme mnohem více, jedná se o čtyřpásmové GSM PPC (850,900,1800 a 1900Mhz), mezi podporované komunikační technologie patří již zmíněné EDGE, rychlé Wi-Fi a především SIP 2.0. Nezapomnělo se ani na Bluetooth 1.2 či Infra.

O chod operačního systému WM5.0 se stará výkonný procesor Intel PXA272 s taktem 416Mhz, o zobrazování se bude starat QVGA displej s 262k barvami a úhlopříčkou 2.2″, zapomenout bych neměl ani na 1.3Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou. Jak je patrné z obrázků, Axia nabídne také integrovanou číselnou klávesnici, kterou známe spíše z mobilních telefonů než z PPCček. Cena tohoto VOIP zařízení byla stanovena na 604$ a podle odpočítávání času na oficiálních stránkách výrobce soudím, že by jeho oficiální uvedení na evropský trh mělo být za 31dní !

Zdroj: MSmobiles, PPCthoughts

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

3 komentáře

 1. Kato (neregistrovaný)

  Tak se priznejte – komu vam pripomina Axia vzdalene Axima? (bile prouzky na stranach kolem cerneho oramovani displeje). Jinak to, ze budou plne podporovat SIP 2.0 – nejak nevim, co si pod tim mam vlastne predstavit – SIP protokol samozrejme znam, ale nejak nevim, co to znamena, ze ho podporuje primo telefon – vzdyt to je snad veci SW, ne?! A pro pripadne zajemce o Skype – ten se SIPem taky nema nic spolecneho… (ale zase jelikoz je Axia PPC s dostatecnym vykonem, tak tam Skype povali v pohode )

 2. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Já se přiznám, že jsem do IP telefonie ještě neměl tu možnost proniknout, takže netuším, jak to doopravdy je. Ale mělo by to být realizováno SW, pravděpodobně formou nějakého SIP klienta.
  Celkem pěkný článek o této technologii je na Lupa.cz ( http://www.lupa.cz/clanky/protokol-sip-ve-zkratce/ ).

 3. Kato (neregistrovaný)

  Tak na palmserveru napsali, ze ma automaticke prepinani mezi GSM a VoIP – tak mozna to tou nativni podporou SIPu mysleli…
  (mozna kdybych si precetl puvodni zdroje, tak by mi to doslo, ale fakt se mi to nechce cist )

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *