Domů » Bleskovky » Důsledek obchodní války: Huawei v USA uzavírá výzkumné centrum

Důsledek obchodní války: Huawei v USA uzavírá výzkumné centrum

Zvěsti o tom, že Huawei hodlá bude propouštět velkou část svých amerických zaměstnanců, se bohužel stávají realitou. Společnost Huawei vzhledem k obchodním restrikcím ze strany Spojených států dostává denně rány ze všech stran a nyní to odnáší výzkumná divize Futurewei Technologies, která pod Huawei patří. Z celkových 850 pracovních míst v tomto výzkumném centru jich tak zůstává pouze 600. 

Kanceláře Huawei v USA
Kanceláře Huawei v USA (zdroj fotografie: Reuters.com)

Jelikož je vzhledem k embargu momentálně nezákonné, aby Futurewei převáděla většinu své práce na mateřskou společnost Huawei, je pro vědce z Futurewai velmi komplikované dělat svou práci. Jeden ze současných zaměstnanců sdělil agentuře Reuters, že se pracovní linky po nabytí platnosti zákazu ze strany spojených států dokonce zcela zastavily.

V USA zůstává zhruba 1200 zaměstnanců Huawei. Jedná se však většinou jen o Zákaznickou podporu, veřejné záležitosti a dodavatelský řetězec. Navíc se počet amerických pozic stále zmenšují od té doby, co americká společnost AT&T kvůli tlaku ze strany USA ustoupila od dohody s Huawei. Podle ní měl americký operátor AT&T nabízet ve svých obchodech vlajkové lodě Huawei.

Výzkumný tým z Futurewei je tak nyní pouze zbytkem toho, co ještě před nedávnem býval a je velmi nepravděpodobné, že se brzy stane opět relevantním odvětvím společnosti.

Lukáš Kobylík

Student vysoké školy, fanoušek i kritik Microsoftu a Applu. Nadšenec do moderních, ale i retro technologií. Ve volném čase hudebník, co rád drnká na kytaru nebo si po dni vychutná dobrou muziku z vinylu.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zlychlapec
Uživatel
zlychlapec
Offline

Celý to skartujte než vám na to přijdou, kluci čínský.

Karle
Uživatel
Karle
Offline

Inu, v USA už nebude ani výzkum… jen spotřeba.

Dan
Anonym
Dan
Offline

Ona jedna firma rozvrati cely vyzkum v USA…? Nez neco napisete, tak premyslejte, pane.