Domů » Bleskovky » Duet Display: iPad jako druhý monitor k počítači s Windows nebo OS X

Duet Display: iPad jako druhý monitor k počítači s Windows nebo OS X

Pokud jste zvyklí pracovat na dvou monitorech, ale zrovna jste se ocitli v situaci, kdy sebou máte jen notebook a iPad (například na služební cestě či dovolené), máme pro vás tip na zajímavou aplikaci od bývalých zaměstnanců Apple. Jmenuje se Duet Displej a lze díky ní využít iPad jako sekundární displej pro váš počítač.

   

Není tak problém provozovat na obrazovce iPadu systém Windows či iOS; jediné, co potřebujete, je zakoupená aplikace Duet Displej a USB kabel k vašemu iPadu (podporovány jsou iPady s 30pinovým i lightning konektorem). Cena aplikace v App Store činí 16 EUR (asi 450 Kč), po jejím zakoupení lze stáhnout párovacího klienta pro Windows nebo Mac. Systém Windows detekuje iPad jako externí monitor o rozlišení 1 024 × 768 pixelů, na nějž si můžete odložit například emailového klienta či jinou aplikaci, kterou nechcete spustit z očí. iPad se dá v případě Windows ovládat dotykově, s OS X nikoliv.

K používání je zapotřebí mít na iPadu systém iOS 7 a vyšší, na počítači Windows 7 a vyšší a na Macu OS X 10.9 Mavericks a novější.

Odkaz na App Store

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Parovaciho klienta lze stahnout i pred zakoupenim:). Cena mobilni appky se navic docela hybe, autori casto davaji slevy (za posledni 2 mesice byla cena cca 3x na 9,99€). Na OS X lze ovladat dotykem take, jak jste dosli na to, ze ne?

 2. wtf (neregistrovaný)

  Zadarmo tu existuje splashtop personal. A ten je dokonca pre všetky platformy

  • Jsi si jistý, že je to samé? Myslíš je stejné 60fps vs 30fps? USB vs nutnost stejného AP (resp. u Splashtopu nevidím možnost USB). Fakt je to stejné?:)

  • Lojzik (neregistrovaný)

   tak on nepsal, ze to je stejne, ale ze tu je existuje i moznost zadara, ktera treba nekomu bude plne stacit :)

  • wtf (neregistrovaný)

   Presne tak, nepisal som že je to rovnaké, ale že je to zadarmo a pre všetky platformy

  • Pridava ten Splashtop dalsi plochu do systemu nebo tu funguje jen jako vzdalena plocha (ze screenshotu to tak vypada)?

  • Aha, já bral pointu článku v jeho specifikacích (bývalý zaměstnanec Apple, 60fps, USB), ne téma druhé pracovní plochy jako takové. To pak jo.

   Tak pak tu máme ještě iDisplay.

  • WTF (neregistrovaný)

   WETH, funguje to aj ako dalšia plocha, resp. funguje to tak ako si to človek nastaví, (ako keby druhy monitor, ten si tiež vieš nastaviť, či bude obraz zrkadliť, alebo duplikovať) [odkaz]

  • WTF: Dik. Vypada to jako dobra alternativa. Ale co si budeme povidat, druhy monitor nenahradi ani jedno reseni:). Jako nouzovka je to ale sikovne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).