Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » DSLR Controller: Ovládejte svou zrcadlovku od Canonu prostřednictvím Androidu

DSLR Controller: Ovládejte svou zrcadlovku od Canonu prostřednictvím Androidu

Moderátor fóra Xda-developers Chainfire toho má na svědomí opravdu mnoho a jedním z jeho posledních počinů je aplikace DSLR Controller, která z vašeho zařízení s Androidem vytvoří pokročilý ovladač digitální zrcadlovky od společnosti Canon. Program nabízí vysokou škálu možností a různých nastavení. Mimo konfiguraci expozice a vyvážení bílé nabízí i pokročilejší funkce jako například zobrazení různých histogramů, intervalometr pro pořizování timelapse videí, focus peaking (zvýraznění zaostřených bodů) a mnohem více. Je dobré zdůraznit, že se aplikace stále nachází v rané fázi vývoje a s vydáním plnohodnotné verze ještě řada funkcí přibude.

Pokud vás utilita zaujala, zkontrolujte si kompatibilitu svých zařízení na stránkách výrobce. Zařízení musí disponovat funkcí USB Host a a bez speciálního kabelu se neobejdete. Berte též na vědomí, že ne všechna DSLR jsou podporována a některá mohou nabízet pouze omezenou funkčnost. DSLR Controller naleznete na Google Play za 9 USD (zhruba 180 Kč) a i když se jedná o relativně vysokou částku, aplikace má skutečně co nabídnout, nehledě na to, že cena s vydáním finálové verze mnohonásobně vzroste.

Jiří Hanč

7 komentářů

 1. uni (neregistrovaný)

  Pane jo, sice mě moc nenapadá využití snad vyjma skupinové foto (ale jistě má odložený start), ale fotografové jistě naleznou scénáře?

  Jedno je jasné, to si přímo říká o odkoupení Canonem, hozená rukavice:-)

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Scénář je pro amatérské nízko nákladové „polní“ ateliérové focení. Kde nechcete platit nebo tahat kombinaci NTB+SW+kabel.

   USB kabel má hodně omezenou délku a vyšší modely zrcadlovek mají tohle již přes SW dořešeno. Takže někdo kdo má nový fullframe tohle opravdu asi zajímat nebude.

   Pro někoho pro koho je dost drahá D1000, to asi význam má.

  • Jiří Hanč (neregistrovaný)

   Využití bych viděl spíš u natáčení videí. Tablet takto může nahradit field monitor, i když kalibrace barev by v tomhle případě byl docela problém. Na druhou stranu takové řešení přináší dotykové ovládání a např. v určitém slova smyslui náhradu follow-focus.

   Přenos obrazu by ostatně šel čistě přes program Canonu, ale na rig se NTB zrovna nehodí.

  • poterienko (neregistrovaný)

   Já bych využití viděl. Fotografuji pro jednu firmu gastronomické výrobky, které jsou z nerezu, tzn. vše se v nich odráží. Při svícení musím běhat sem a tam a kontrolovat, zda už je to ok. Ono by stačilo foťák připojit k ntb, ale ten s sebou moc často netahám.

 2. Jakub (neregistrovaný)

  Aby majitelé Nikonu nesmutnili:

  [odkaz]

  (nicméně zatím jsem to nezkoušel)

  • Bartyx (neregistrovaný)

   Nikon představil D5200 a tam se dá přikoupit nějaké WiFi příslušenství a pak mají na Google Play aplikaci zdarma.

 3. CreAtive_34 (neregistrovaný)

  OT: nevíte, jestli jde ten oficiální software od canonu používat i na dotykovém displeji notebooku? Resp, jestli jde používat nějak normálně… Mám zkušenosti doma s myší a čekám na dotykový notebook. Děkuji.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel