Domů » Bleskovky » Dron DJI Mavic Air 2 uniká na prvních fotografiích

Dron DJI Mavic Air 2 uniká na prvních fotografiích

Drony čínské firmy DJI patří mezi to nejlepší, co si můžete pořídit. Jeden z nejpopulárnějších modelů, DJI Mavic Air, už od roku 2018 vyhlíží svého nástupce. Podle spekulací by měl přijít na trh už v dubnu, nicméně firma je na oficiální informace skoupá. Naštěstí leakeři nelenili a přinesli nám snímky chystaného nástupce Mavicu Air.

Breaking news DJI Mavic Air 2 photos leaked F
DJI Mavic Air 2 (zdroj: DroneDJ.com)

Za únikem snímků stojí twitterový účet OsitaLV. Pořízené fotografie jsou překvapivě detailní a lze z nich vyčíst některé chytané novinky. Největší změnou prošel ovladač – ten ze všeho nejvíce připomíná DJI Smart Controller, akorát bez displeje. Počítá se, že k ovladači připojíte svůj chytrý telefon. Na rozdíl od předchozí generace, která přichytávala telefon na spodní stranu, se u nástupce dočkáme umístění v horní části, což jednoznačně chválíme.

Breaking news DJI Mavic Air 2 photos leaked 3
DJI Mavic Air 2 (zdroj: DroneDJ.com)

Na samotném dronu toho ale příliš nového nevidíme – ostatně proč měnit něco, co funguje. Design DJI Mavic Air 2 se inspiroval u řady Mavic 2, což rozhodně není na škodu. Stejně tak se nejspíše dočkáme i velmi podobné senzorové výbavy, jako je kupříkladu systém duálního vidění, infračervené senzory nebo přisvětlovací světlo na spodní straně, které dronu bude pomáhat v horších světelných podmínkách.

Gimbal a kamery se zdají být stejné jako na Mavicu 2 Pro, i když po bližším zkoumání to vypadá, že senzory budou o něco menší. Neměla by chybět ani schopnost vyhýbat se překážkám v úhlu 360 stupňů. Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o uniklé snímky, tak není známa cena, ani dostupnost.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).