Domů » Bleskovky » Náraz do stromu v plné rychlosti a voda: co všechno vydrží dron Mavic Air?

Náraz do stromu v plné rychlosti a voda: co všechno vydrží dron Mavic Air?

Čínský výrobce dronů DJI patří ve svém oboru mezi špičku. Na drony jsou kladeny vysoké nároky vzhledem k jejich ceně, proto by měly vydržet co nejvíce. Server WeTalk UAV si vzal na paškál nejnovější model od DJI – Mavic Air. Ten podrobil sérii testů, aby přišli na to, co takový dron vydrží. Jak dali Mavicu Air zabrat a co všechno vydržel?

Sérii testů zahájili zlehka – nejprve nechali Mavic Air zvedat těžký náklad v podobě bratříčka Mavic Spark. S tím si dron poradil bez problému. Ovšem přistát na Mavicu Pro se už nepovedlo, především kvůli senzorům, které pomáhají s přistáním. Tvrdší testy v podobě nárazů do keře a stromu dron přežil bez úhony a to i v případě, kdy do stromu narazil v režimu sport v plné rychlosti.

DJI MAVIC AIR CRASH!!!

Poté redaktoři vyprázdnili na dron láhev vody. Předpokládalo se, že to elektronické systémy dronu nezvládnou, nicméně i přes to neměl Mavic Air žádné problémy s fungováním. Mavic Air tak v testu dokázal, že s většinou běžných situací, na které může narazit, si poradí bez větších problémů. To je u dronu za více než 20 tisíc korun dobré zjištění.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Za tohle týrání se nám ty stroje prostě jednou pomstí :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).