Domů » Bleskovky » Náraz do stromu v plné rychlosti a voda: co všechno vydrží dron Mavic Air?

Náraz do stromu v plné rychlosti a voda: co všechno vydrží dron Mavic Air?

Čínský výrobce dronů DJI patří ve svém oboru mezi špičku. Na drony jsou kladeny vysoké nároky vzhledem k jejich ceně, proto by měly vydržet co nejvíce. Server WeTalk UAV si vzal na paškál nejnovější model od DJI – Mavic Air. Ten podrobil sérii testů, aby přišli na to, co takový dron vydrží. Jak dali Mavicu Air zabrat a co všechno vydržel?

Sérii testů zahájili zlehka – nejprve nechali Mavic Air zvedat těžký náklad v podobě bratříčka Mavic Spark. S tím si dron poradil bez problému. Ovšem přistát na Mavicu Pro se už nepovedlo, především kvůli senzorům, které pomáhají s přistáním. Tvrdší testy v podobě nárazů do keře a stromu dron přežil bez úhony a to i v případě, kdy do stromu narazil v režimu sport v plné rychlosti.

Poté redaktoři vyprázdnili na dron láhev vody. Předpokládalo se, že to elektronické systémy dronu nezvládnou, nicméně i přes to neměl Mavic Air žádné problémy s fungováním. Mavic Air tak v testu dokázal, že s většinou běžných situací, na které může narazit, si poradí bez větších problémů. To je u dronu za více než 20 tisíc korun dobré zjištění.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
lister0
Anonym
lister0
Online

Za tohle týrání se nám ty stroje prostě jednou pomstí :)