TOPlist

Dron DJI Air 2S odhalen: má lepší kameru i rychlejší přenos obrazu

DJI Air 2S 3

Fanouškům dronového létání jistě není potřeba dlouze představovat čínskou společnost DJI, která je svými drony pověstná. Na dnešní tiskové konferenci Číňané ukázali nový létající stroj s názvem Air 2S, který slibuje hned několik vylepšení oproti svým předchůdcům. Co všechno DJI Air 2S umí?

DJI Air 2S 2
DJI Air 2S

Hlavní předností dronu o velikosti 183 × 253 × 77 mm v rozloženém stavu a hmotnosti 595 gramů je bezesporu kamera. Ta dostala CMOS senzor o velikosti 1″, rozlišení 20 Mpx, clonu f/2.8, FOV 88°, rozsah ostření 0,6 m až ∞ a rychlost elektronické závěrky 8-1/8 000 sekund.

DJI Air 2S 1
DJI Air 2S

Video umí DJI Air 2S natáčet až ve 5,4K (5 472 × 3 078 pixelů) při 30 snímcích za sekundu, případně můžete natáčet v rozlišení 4K a využít 60 snímků za sekundu. K dispozici je také 120 snímků za sekundu, nicméně pouze v rozlišení Full HD. Zajímavostí je také 10bitový Dlog-M barevný profil, který zvládne nahrávat až 1 miliardu barev. Fotit můžete na plných 20 Mpx do formátu JPEG či RAW. Baterie dostala kapacitu 3500 mAh.

Technologie inteligentní HDR automaticky sloučí několik fotografií, čímž zvýší dynamický rozsah bez nutnosti úprav v post-procesu. Nechybí ani funkce hyperlapse, MasterShots a FocusTrack. MasterShots je pokročilá bezpilotní funkce, která na jedno kliknutí zvládne provádět až 10 různých manévrů, přičemž stále bude natáčet zvolený objekt. Na podobných principech pracuje také funkce FocusTrack.

DJI Air 2S 4
DJI Air 2S

DJI Air 2S je schopný vnímat prostředí kolem sebe ve čtyřech směrech: nahoru, dolu, dopředu a dozadu. Algoritmy pro pokročilý systém asistence pilota (APAS 4.0) byly zdokonaleny, což znamená, že DJI Air 2S se v klidu vyhne překážkám i ve složitějších scénářích a vyšších rychlostech.

DJI Air 2S 5
DJI Air 2S

OcuSync 3.0 zvládne přenášet obraz až na vzdálenost 12 km v rozlišení 1080p s pomocí 2.4/5.8GHz Dual frekvence a čtyř antén. Ovladač DJI Smart Controller nabízí 5,5” Full HD displej s vysokým jasem a latencí 120–130 milisekund, přičemž je kompatibilní s aplikacemi DJI GO 4 a DJI FLY, a dokonce podporuje instalaci aplikací třetích stran. Uvnitř ovladače najdeme baterii s kapacitou 5200 mAh.

Nepřehlédněte – DJI na černé listině. Populární výrobce dronů nesmí nakupovat součástky z USA

Začátek prodeje dronu DJI Air 2S je stanoven na dnešní den, tj. 15. dubna. Novinku můžete zakoupit v oficiálním e-shopu za doporučenou maloobchodní cenu 26 999 Kč, případně 34 999 Kč za Fly More Combo, které obsahuje navíc hub na nabíjení baterií, brašnu přes rameno, set ND filtrů, tři inteligentní letové baterie a další praktické doplňky.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku