Domů » Bleskovky » Dostupnost Nexusu 7 (2013) se chýlí ke konci, v americkém Play Store je již téměř vyprodán

Dostupnost Nexusu 7 (2013) se chýlí ke konci, v americkém Play Store je již téměř vyprodán

Nexus 7 druhé generace (recenze) si nejen od nás vysloužil velmi pozitivní hodnocení a i po roce na trhu se jedná o dobrou koupi, obzvláště za cenu 5499 Kč v případě 16GB varianty. Na pultech obchodů však nejspíše nevydrží dlouho, v americkém Play Store je totiž s výjimkou 32GB verze s LTE vyprodán a tak lze očekávat, že s jeho globální dostupností to v blízké budoucnosti půjde z kopce. Přesněji je u zařízení uvedena poznámka, že: „Položka je vyprodána. Zkontrolujte dostupnost později.“  U desetipalcového modelu je ovšem tento popisek beze změny již nějaký ten pátek, a tak lze očekávat, že v případě menšího sourozence situace nebude odlišná.

 
Nexus 7 je v americkém Play Store téměř vyprodán, dočkáme se nástupce?

Je tedy zřejmé, že Google chystá nástupce, otazník ovšem visí nad tím, jestli představí dvojici nových tabletů, nebo jeden s 8,9palcovou obrazovkou, jehož výrobu si na starosti údajně vezme HTC. Upřesnění všech informací se dočkáme nejspíše spolu s odhalením finální verze Androidu L, přesné datum však prozatím neznáme.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

3 komentářů

  1. king125kg (neregistrovaný)

    8,9″? No tak to ma teda pekne serie. 7″ bolo fajn. Na zasranom ipade „mini“ je pekne vidieť, že už aj 8″ je veľa. Zariadenie je tak príliš široké, aby padlo pohodlne do dlane jednej ruky. Som zvedavý, čo budem teraz kupovať, keď mobily budú robiť 5-6″ a medzitým nič a až 9-10″ buzeranti. Keby aspoň bolo viac mobilných vlajkových lodí so 6″ a čistým androidom. Čakal som, že pribudne aj viacej 7″ tabletov, čo vedia aj volať cez mobilnú linku, ale kurva nič…

    • Tak ani není nijak zvlášť nutná vlastnost „padnout do ruky“…. A jak ukazují přerostlé telefony, ani ovladatelnost pro mnoho lidí nehraje významnou roli.

    • king125kg (neregistrovaný)

      Čo to tu zase meleš? Mne padne 7″ ako uliatych do ľavej ruky a pravou ovládam. Tak čo to meleš o zlej ovádateľnosti? To akože ovádanie jednou rukou – pravou je naj? Pre mňa rozhodne nie, kedže sa musím zákonite zmieriť s menšou obrazovkou a to nechcem. Takisto držanie v ľavej ruke a obsluhovanie pravou je omnoho bezpečnejšie a rýchlejšie. Oboma palcami dokážem omnoho rýchlejšie písať. Tak tu už prestať omielať tvoje požiadavky na mobilné zariadenie, lebo ja mám nabetón iné hahaha. Mám N7 a ten mi funguje skvele a ovláda sa mi skvelo a hodne ľudí práve chváli jeho 7″ ako naprostý ideál pre prenosný tablet…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).