Dostupnost Nexusu 7 (2013) se chýlí ke konci, v americkém Play Store je již téměř vyprodán

Nexus 7 druhé generace (recenze) si nejen od nás vysloužil velmi pozitivní hodnocení a i po roce na trhu se jedná o dobrou koupi, obzvláště za cenu 5499 Kč v případě 16GB varianty. Na pultech obchodů však nejspíše nevydrží dlouho, v americkém Play Store je totiž s výjimkou 32GB verze s LTE vyprodán a tak lze očekávat, že s jeho globální dostupností to v blízké budoucnosti půjde z kopce. Přesněji je u zařízení uvedena poznámka, že: „Položka je vyprodána. Zkontrolujte dostupnost později.“  U desetipalcového modelu je ovšem tento popisek beze změny již nějaký ten pátek, a tak lze očekávat, že v případě menšího sourozence situace nebude odlišná.

 
Nexus 7 je v americkém Play Store téměř vyprodán, dočkáme se nástupce?

Je tedy zřejmé, že Google chystá nástupce, otazník ovšem visí nad tím, jestli představí dvojici nových tabletů, nebo jeden s 8,9palcovou obrazovkou, jehož výrobu si na starosti údajně vezme HTC. Upřesnění všech informací se dočkáme nejspíše spolu s odhalením finální verze Androidu L, přesné datum však prozatím neznáme.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku