Dostanou nové MacBooky čipset M2? Známý analytik se možná mýlí

M1 MacBook Pro

Na první letošní tiskové konferenci představil Apple hned několik novinek v čele se třetím iPhonem SE, novým iPadem Air a také počítačem Mac Studio. I když se jedná o poměrně zajímavá zařízení, spousta fanoušků a analytiků očekávala trochu víc, především s ohledem na spekulované představení nových přenosných Maců. Ty se bohužel neukázaly, nicméně krátce po konferenci přispěchal známý analytik Ming-Chi Kuo s informací, kdy dorazí redesignovaný MacBook Air.

Další MacBooky ještě s čipsetem M1, nebo už M2?

Kromě informace o zahájení produkce na přelomu 2. a 3. kvartálu letošního roku jsme dozvěděli i to, že chystaný MacBook Air bude osazen čipsetem Apple Silicon M1, nikoli výkonnějším M2, jenž se měl poprvé objevit právě v cenově dostupném notebooku.

macbook air concept parker
Koncept redesignovaného MacBooku Air

Ačkoli se Kuo obvykle spíše nemýlí (dle Apple Track je v predikcích úspěšný ze 70 %), tentokrát možná nastane ona pověstná výjimka, alespoň podle serveru 9to5Mac. Ten se chlubí exkluzivní informací ohledně nadcházejícího MacBooku Air a MacBooku Pro. Dle jeho zdroje Apple osadí chystané notebooky právě novějším čipsetem M2, který bude mít za úkol nahradit starší M1. Pokud jde o výkon, měl by být výkonnější než jeho přímý předchůdce, ale neměli bychom očekávat, že překoná M1 Pro a M1 Max. Na jejich nástupcích Apple údajně už také pracuje, nicméně těch se dočkáme až později.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku