Domů » Bleskovky » Donald Trump pracuje na záchraně společnosti ZTE

Donald Trump pracuje na záchraně společnosti ZTE

Společnost ZTE dodávala podle amerického ministerstva obchodu své technologie i přes přísné sankce do Iránu, a tím si vysloužila sedmiletý zákaz využívat hardware a software od amerických firem.

USA chce kompletně zničit ZTE. 7 let nesmí používat čipy od Qualcommu či aplikace od Google

Bez Qualcommu, Intelu, Googlu a dalších amerických společností by to pro čínského giganta znamenalo konec podnikání, koneckonců minulý týden agentura Reuters oznámila, že ZTE zastavuje veškeré hlavní operace, včetně prodeje zařízení na svých stránkách a u dalších obchodníků. Zaměstnanci firmy údajně neměli v posledních dnech příliš věcí na práci a tajně doufali na pomoc shora. A zdá se, že ta opravdu přichází.

Do věci se vložili prezidenti Číny a USA, přičemž Donald Trump na svém Twitteru uvedl, že vyvíjí úsilí, aby dostali ZTE rychle zpět do byznysu, a to zejména kvůli nevyhnutelné ztrátě mnoha pracovních míst. Ministerstvo obchodu USA již údajně dostalo instrukce, takže lze očekávat, že „velký ban“ bude v následujících dnech / týdnech zrušen.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Asi je to dobre. At jim daji nejakou primerenou pokutu a jede se dal.

  2. Bola by to skoda,sam mam Nubiu a je to skvely mobil

    • Jelikož ZTE nemá v Nubii hlavní podíl, tak by se to nejspíše této značky ani nedotlko.
      Sám mám Nubii stejně jako mnoho lidí z mého okolé a jsem s touto značkou opravu spokojen. Za dva roky a ni jeden problém na Z11

  3. ZTE je potrebne zachranit. Nech ma uni v bazaroch lepsi vyber.

  4. Tím končí náše komédie, zlo prohrává a dobro žije ….

  5. Ha. Cina pohrozila a usa stiahlo chvost? Pekne im tak. Usa si mysli ze su pupok sveta a ze budú mat take tlaky bez okolitých krajin.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).