Sledujte nás na YouTube

Donald Trump pracuje na záchraně společnosti ZTE

Společnost ZTE dodávala podle amerického ministerstva obchodu své technologie i přes přísné sankce do Iránu, a tím si vysloužila sedmiletý zákaz využívat hardware a software od amerických firem.

Bez Qualcommu, Intelu, Googlu a dalších amerických společností by to pro čínského giganta znamenalo konec podnikání, koneckonců minulý týden agentura Reuters oznámila, že ZTE zastavuje veškeré hlavní operace, včetně prodeje zařízení na svých stránkách a u dalších obchodníků. Zaměstnanci firmy údajně neměli v posledních dnech příliš věcí na práci a tajně doufali na pomoc shora. A zdá se, že ta opravdu přichází.

Do věci se vložili prezidenti Číny a USA, přičemž Donald Trump na svém Twitteru uvedl, že vyvíjí úsilí, aby dostali ZTE rychle zpět do byznysu, a to zejména kvůli nevyhnutelné ztrátě mnoha pracovních míst. Ministerstvo obchodu USA již údajně dostalo instrukce, takže lze očekávat, že „velký ban“ bude v následujících dnech / týdnech zrušen.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. j (neregistrovaný)

  Asi je to dobre. At jim daji nejakou primerenou pokutu a jede se dal.

 2. edino (neregistrovaný)

  Bola by to skoda,sam mam Nubiu a je to skvely mobil

  • Karel (neregistrovaný)

   Jelikož ZTE nemá v Nubii hlavní podíl, tak by se to nejspíše této značky ani nedotlko.
   Sám mám Nubii stejně jako mnoho lidí z mého okolé a jsem s touto značkou opravu spokojen. Za dva roky a ni jeden problém na Z11

 3. lololol (neregistrovaný)

  ZTE je potrebne zachranit. Nech ma uni v bazaroch lepsi vyber.

 4. Milan (neregistrovaný)

  Tím končí náše komédie, zlo prohrává a dobro žije ….

 5. tomas (neregistrovaný)

  Ha. Cina pohrozila a usa stiahlo chvost? Pekne im tak. Usa si mysli ze su pupok sveta a ze budú mat take tlaky bez okolitých krajin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *