Domů » Bleskovky » Dočkáme se většího 27“ iMacu? Zákulisní informace naznačují, že se nás Apple chystá překvapit

Dočkáme se většího 27“ iMacu? Zákulisní informace naznačují, že se nás Apple chystá překvapit

Když Apple v dubnu představil nový 24“ iMac s čipsetem M1, mnoho potenciálních zákazníků bylo zklamáno faktem, že nebyla odhalena také varianta s větší úhlopříčkou. V průběhu roku se objevovaly různé spekulace, které naznačovaly, že větší a výkonnější iMac se neobjeví dříve než v roce 2022.

m1 imac front
Představení nového 27“ iMacu se podle Rosse Younga blíží

To nyní potvrzuje také generální ředitel Display Supply Chain Consultants Ross Young. Podle jeho informací plánuje Apple představit nový 27“ iMac začátkem roku 2022. Young je rovněž přesvědčen, že 27“ iMac nabídne Mini LED technologii displeje, což pravděpodobně znamená, že dostane označení XDR. Dále by měl nový iMac disponovat technologií ProMotion, která mu umožní využít adaptivní obnovovací frekvenci od 24 až po 120 Hz. O rozlišení Young nic neřekl, nicméně aktuální iMac má rozlišení 5K.

27“ iMacu se pravděpodobně dočkáme začátkem roku 2022

Ross Young se v odvětví výroby displejů pohybuje už 25 let, tudíž jeho predikce budou založeny nejen na zkušenosti, ale na celé řadě zdrojů. Apple si Mini LED a ProMotion displeje již vyzkoušel v praxi, stejně tak představil nový MacBook Pro s čipsety M1 Pro a M1 Max, takže výkonnějšímu 27“ iMacu teoreticky nestojí nic v cestě.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).