TOPlist

Dočkáme se většího 27“ iMacu? Zákulisní informace naznačují, že se nás Apple chystá překvapit

m1 imac front

Když Apple v dubnu představil nový 24“ iMac s čipsetem M1, mnoho potenciálních zákazníků bylo zklamáno faktem, že nebyla odhalena také varianta s větší úhlopříčkou. V průběhu roku se objevovaly různé spekulace, které naznačovaly, že větší a výkonnější iMac se neobjeví dříve než v roce 2022.

To nyní potvrzuje také generální ředitel Display Supply Chain Consultants Ross Young. Podle jeho informací plánuje Apple představit nový 27“ iMac začátkem roku 2022. Young je rovněž přesvědčen, že 27“ iMac nabídne Mini LED technologii displeje, což pravděpodobně znamená, že dostane označení XDR. Dále by měl nový iMac disponovat technologií ProMotion, která mu umožní využít adaptivní obnovovací frekvenci od 24 až po 120 Hz. O rozlišení Young nic neřekl, nicméně aktuální iMac má rozlišení 5K.

27“ iMacu se pravděpodobně dočkáme začátkem roku 2022

Ross Young se v odvětví výroby displejů pohybuje už 25 let, tudíž jeho predikce budou založeny nejen na zkušenosti, ale na celé řadě zdrojů. Apple si Mini LED a ProMotion displeje již vyzkoušel v praxi, stejně tak představil nový MacBook Pro s čipsety M1 Pro a M1 Max, takže výkonnějšímu 27“ iMacu teoreticky nestojí nic v cestě.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku