Domů » Bleskovky » Dočkáme se prostředí Facebook Home také pro iOS a Windows Phone?

Dočkáme se prostředí Facebook Home také pro iOS a Windows Phone?

Agentura Bloomberg přinesla tento týden zajímavou zprávu, podle které probíhají jednání mezi zástupci Facebooku a společnostmi Microsoft a Apple. Zuckerberg a jeho tým by totiž chtěli přinést svoji nedávno představenou službu Facebook Home pro Android také na zařízení s iOS a Windows Phone. V rozhovoru pro Bloomberg to řekl Adam Mosseri, produktový ředitel Facebooku.

Populární sociální síť totiž nadále zaznamenává neustálý růst počtu přístupů z mobilních zařízení, její vedení chce tedy tohoto faktu využít a nabízet své služby uživatelům i tehdy, když zrovna nemají spuštěnou aplikaci Facebbok. S tím samozřejmě souvisí i další možnosti zisků z reklamy. Jak říká sám Zuckerberg: „Ve Facebook Home zatím reklamy nejsou, ale někdy v budoucnu se tam zcela jistě objeví.“

Bude zajímavé sledovat, jak se budou jednání dále vyvíjet a zda Facebook nakonec uspěje. Microsoft je ale jeho minoritním akcionářem, a tak je docela pravděpodobné, že se obě společnosti nakonec nějak dohodnou. Osobně jsem zvědav, jaké mají v Menlo Parku plány pro systém Windows Phone, který je už nyní s touto sítí poměrně úzce propojen.

   

Nezávisle na zmíněném rozhovoru pro Bloomberg oznámil Facebook aktualizaci své aplikace pro iPhone a iPad. Ta přináší podporu pro tzv. Chat heads, tedy jakési vznášející se avatary vašich přátel usnadňující přepínání mezi probíhající konverzací a dalšími aktivitami na síti. Tato funkce byla poprvé představena právě v souvislosti s Facebook Home, v případě iOS ale kvůli omezením funguje pouze v rámci dané aplikace, nikoliv napříč systémem jako u Androidu.

Miroslav Havlíček

10 komentářů

 1. 1) Nevěřím, že tolik lidí chce až takovou integraci FB v telefonu

  2) Máte Windows Phone? Pak máte už v základu Facebook Phone – [odkaz]

  Takže si s nějakým Fb launcherem můžete vytřít…

 2. fore (neregistrovaný)

  To je zase kec…jasny Apple by to urcite povolil…ani ne snu.

 3. Takova zbytecnost jako je Facebook launcher, bych do WP nikdy nepovolil.Naco k cemu mam People hub a tam vsechny aktualni prispevky.

  Chatovat muzu rovnou ve zpravach. Facebook se snazi, jak do telefonu nacpat dalsi reklamu a mit z toho profit jako to dela Google.

  Dejte s tema reklamama dopr…..

 4. Martin P. (neregistrovaný)

  Vzhledem k architektuře WP a iOS, tak jak k ní přistupují aplikace třetích stran. Žádný alternativní launcher jako na androidu nebude.

  Pokud někdo si iOS nebo WP hackne a má tam nestandardní odemčenou ROM tak aď si tam dělá chce . Ale to je minorita pod 20% z celkového množství všech používaných telefonů.

  Jinak už se objevily zprávy, že o žádném jednání není a nebylo. Tedy možná se jedná o PR přání ze strany FB ,nebo jeho fanoušků.

 5. nech si to len nechajú

 6. a co verze pro Symbian a Windows Mobile?

  • Ještě se o tom jedná, ale na cestě je speciálně pro tebe verze pro Siemens SX1.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).