Dočkáme se prostředí Facebook Home také pro iOS a Windows Phone?

Agentura Bloomberg přinesla tento týden zajímavou zprávu, podle které probíhají jednání mezi zástupci Facebooku a společnostmi Microsoft a Apple. Zuckerberg a jeho tým by totiž chtěli přinést svoji nedávno představenou službu Facebook Home pro Android také na zařízení s iOS a Windows Phone. V rozhovoru pro Bloomberg to řekl Adam Mosseri, produktový ředitel Facebooku.

Populární sociální síť totiž nadále zaznamenává neustálý růst počtu přístupů z mobilních zařízení, její vedení chce tedy tohoto faktu využít a nabízet své služby uživatelům i tehdy, když zrovna nemají spuštěnou aplikaci Facebbok. S tím samozřejmě souvisí i další možnosti zisků z reklamy. Jak říká sám Zuckerberg: „Ve Facebook Home zatím reklamy nejsou, ale někdy v budoucnu se tam zcela jistě objeví.“

Bude zajímavé sledovat, jak se budou jednání dále vyvíjet a zda Facebook nakonec uspěje. Microsoft je ale jeho minoritním akcionářem, a tak je docela pravděpodobné, že se obě společnosti nakonec nějak dohodnou. Osobně jsem zvědav, jaké mají v Menlo Parku plány pro systém Windows Phone, který je už nyní s touto sítí poměrně úzce propojen.

   

Nezávisle na zmíněném rozhovoru pro Bloomberg oznámil Facebook aktualizaci své aplikace pro iPhone a iPad. Ta přináší podporu pro tzv. Chat heads, tedy jakési vznášející se avatary vašich přátel usnadňující přepínání mezi probíhající konverzací a dalšími aktivitami na síti. Tato funkce byla poprvé představena právě v souvislosti s Facebook Home, v případě iOS ale kvůli omezením funguje pouze v rámci dané aplikace, nikoliv napříč systémem jako u Androidu.

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku