Domů » Bleskovky » Dochází vám šťáva? Nový kabel od Samsungu dokáže sdílet energii mezi zařízeními

Dochází vám šťáva? Nový kabel od Samsungu dokáže sdílet energii mezi zařízeními

Samsung včera představil další zajímavé příslušenství pro svá mobilní zařízení. Jedná se o Power Sharing kabel (typ EP-SG900), který umožní Samsung telefonu nebo tabletu sdílet energii s dalším zařízením.

  

Aktuálně bude kabel možné použít s těmito přístroji: Galaxy S5, Galaxy Alpha, Galaxy Note 4, Galaxy Avant, Galaxy Tab S 10.5, a Tab S 8.4. Pokud jde o zařízení, kterým budete díky tomuto kabelu dodávat energii, potom to bude v podstatě jakýkoli přístroj s možností nabíjení přes microUSB konektor (tedy telefon, tablet nebo třeba chytré hodinky). Dobíjet bude možné i výrobky jiných značek.

   

Pro použití kabelu a zpřístupnění přebytečné kapacity baterie tabletu nebo telefonu bude nutné stáhnout aplikaci Samsung Power Sharing, která je dostupná v Google Play nebo v Samsung Apps. Ta Vám potom umožní kontrolovat, kolik energie se do cílového zařízení může přenášet. Samsung Power Sharing kabel je k dostání na americkém trhu a oficiální cena je 19,99 dolaru (asi 420 Kč), v České republice jej zatím oficiální cestou neseženete.

Ivan Stloukal

5 komentářů

  1. Přebytečné energie? Vtipné.

  2. Jestlipak to naučili i u logicky nejvíce očekávaného, battery packu?

  3. Tuhle funkci má prakticky jakýkoliv telefon s funkcí USB-OTG. Testoval jsem například z BlackBerry Z30 nabíjet BlackBerry Z10 a fungujw… Na nabíjení wearabless nebo BT handsfree použitelný.

  4. BTW takový tip, zrovna jsem koukal po externích DAC, FiiO E12 k tomu využívá pro USB Audio MicroUSB-MicroUSB kabel, který se mi tedy nepodařilo dohledat jako příslušenství (náhradní).

    Pokud tento kabel nebude mít zapojené jen napájecí piny, mohla by to být varianta.

  5. Ivan Stloukal

    Tady bude spíš otázka, kde vzít energii v tom primárním Samsung zařízení :-) Zatím se mi při mém způsobu používání všechny telefony zdají být „o prsa“ jednodenní. A to se mnohdy večer klaním Bohům na všechny strany, aby mi telefon vydržel, než půjde na noční stolek k nabíječce. Takže představa, že si z už takhle těsně držící baterie budu ještě ukrajovat mě dost děsí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).