Dnes začíná Google I/O: Sledujte s námi klíčové novinky z konference

Pokud patříte mezi opravdové geeky či milovníky výpočetní techniky, tak ve vašem kalendáři jistě nechybí poznámka, že dnešním dnem (úderem 18. hodiny) startuje každoroční konference Google I/O, které se účastní především vývojářská komunita. Ačkoliv konkrétní náplň konference neznáme, tak již nyní je jasné, že z pohledu spotřebitele nepřinese tolik novinek, jako tomu bylo minulém roce. I přesto se však vyrojily spekulace, které naznačují, čeho se za pár hodin dočkáme. 

  • Nová verze Androidu: už delší dobu se v kuloárech šušká o nové verzi operačního systému pro mobilní zařízení, která má nést označení 4.3. Ta údajně přinese aktualizovanou podporu pro OpenGL, úspornější verzi Bluetooth a vylepšenou správu napájení.
  • Google Play Games: v tomto případě se bude jednat o zbrusu nové centrum zaměřené výhradně na herní příznivce. Údajně bude obsahovat sociální prvky a nabízet ukládání herních dat na cloudové úložiště. Chybět by neměly ani herní žebříčky a systém hodnocení.
  • Google Play Music – nová verze audio přehrávače zřejmě dostane vylepšení v podobě možnosti přehrávání skladeb přímo z hudebních katalagů stejným stylem, jako to například nabízí MusicJet a ostatní hudební aplikace. Pokud se tak skutečně stane, tak českého uživatele to nechá zřejmě chladným, jelikož ze zkušeností víme, že Google se bude prvně soustředit na potencionálně silné trhy, mezi které naše republika bohužel nepatří.
  • Nexus – Spekulace se samozřejmě točí i okolo hardwaru z řady Nexus. Horké tipy hovoří o nových tabletech s úhlopříčkou sedm a deset palců. Mimo hru není ani verze smartphonu Nexus 4 s podporou LTE.
  • Google Glass – Od loňského představení se chytré brýle dostali pouze k několika prvním šťastlivcům a proto se očekává, že Google zveřejní konkrétnější iformace o plánované dostupnosti. Všichni též tajně doufají v odhalení dalších informací, které by mohly nastínit budoucí vývoj a směr, kterým se budou Google Glass ubírat.
  • Sloučení komunikačních služeb – Už velice dlouho se veřejně hovoří o sloučení všech nástrojů pro komunikaci mezi uživateli. Dočkat se máme jedné služby, která nahradí dosavadní a pro mnoho lidí nepřehlednou sadu chatovacích nástrojů.

Odpovědi na všechny výše zmíněné otázky a spekulace se dozvíme již za několik hodin. Konferenci lze sledovat také živě na internetu, nebo můžete zajít do vybraných měst na Google I/O Extended a sledovat konferenci s ostatními vývojáři hromadně.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku