DJ Deck Junior: Zábávané hraní s hudbou pro nejmenší od českých autorů

V tomto článku se podíváme na další aplikaci z našich luhů a hájů, tentokrát určenou pro ty menší a hudebně nadané – nástroj DJ Deck Junior. Titul lze stáhnout jak z App Store, tak Google Play. Určený je pro iPad od verze 1 a pro Android od verze 2.3. Dj Deck podporuje i Retina displeje. Jak zmiňují autoři, aplikace je optimalizovaná pro tablety, protože na její ovládání především u menších dětí je vhodnější větší plocha displeje.

Dj Deck Junior je jak v češtině, tak v angličtině a prostředí je velice intuitivní, že jej opravdu zvládnou používat i malé děti bez nějaké nápovědy. Je určena těm od 2 do 7 let věku, čemuž odpovídá i jednoduchá velmi pěkná grafika. Jak autoři zmínili, tak do budoucna plánují i varianty pro starší uživatele. Vaše ratolest si může v aplikaci přehrávat jak hotové skladby, které jsou v ní obsažené, tak především sama tvořit. Nahrávat přes mikrofon svoje vlastní zvuky nebo zpěv, mixovat ho s hrou na klávesy, měnit tempo (či hlasitost) celé skladby a také scratchovat s otáčející se deskou, což je asi nejzábavnější funkce celé aplikace a vydržela docela dlouho bavit i mě.

 Na závěr bych shrnul, že se jedná o opravdu zábavnou aplikaci s celou řadou funkcí a podle reakcí svých dětí vím, že jim dlouho vydrží a možná vychováte dalšího Mozarta. Myslím, že se český tým Aye Aye Studio nemá za co stydět, o to víc, že jde o jejich prvotinu a aplikace si svoji cenu (25, 50 Kč pro Android, 48 Kč pro iOS) určitě obhájí.

- -

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku