Domů » Bleskovky » Divoká spekulace: dočkáme se u Huawei P40 Pro grafenové baterie?

Divoká spekulace: dočkáme se u Huawei P40 Pro grafenové baterie?

Nedávný tweet francouzského zastoupení značky Huawei v mnohých vzbudil nadšení z možnosti, že se konečně dočkáme převratu v oblasti baterií ve smartphonech. Připravovaná novinka Huawei P40 Pro má totiž překvapit baterií z grafenu. Tím by se zrychlilo nabíjení a docházelo by k mnohem menší degradaci než u lithium-ion baterií.

huawei p40 pro graphene battery 2
Francouzská pobočka Huawei přišla s oznámením, že chystaný model P40 Pro nabídne grafenovou baterii. Možná je ale vše jinak.

Při kapacitě 5000 mAh, plnému dobití za 45 minut a zmenšení rozměrů o 30 % se vskutku jedná o skvělé hodnoty. Jenže zároveň s optimistickými zprávami přišly i pochybnosti. Jedna z největších pochybností je to, že původní zprávu o grafenové baterii publikoval Yash Raj Chaudhary z Indie. Jeho tweet i komentáře pod ním byly tak matoucí, že francouzský Huawei se jím nechal zmást a zřejmě vypustil informace, které nejsou nijak potvrzeny.

Leaker a technologický guru @IceUniverse však na svém Twitteru jasně zdůraznil, že se jedná o omyl a s dnešními technologiemi zatím není možné přijít s grafenovou baterií takových parametrů. Na jeho tweet přímo reagovala PhoneArena, která jako jedna z prvních vydala článek o údajné baterii Huawei P40 Pro.

O převrat v technologii baterií se snaží více společností než jen Huawei. Před nějakou dobou vyšly zprávy, že s grafenovou baterií experimentuje i Samsung, ale nikdo ale zatím s hotovým produktem určeným pro komerční užití nepřišel. Huawei P40 Pro bude představen na jaře roku 2020 a i když by neměl převratnou baterii, bude se jednat o skvělý telefon. Je však bohužel téměř jisté, že přijde bez Google služeb.

hua tweet
Původní tweet Huawei, který informoval o grafenové baterii

Aktualizováno v 9:15: Bruce Lee, viceprezident divize spotřební elektroniky Huawei potvrdil, že informace ohledně grafenové baterie ve spojení s Huawei P40 byla mylná.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Subscribe
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments