Domů » Bleskovky » Divoká spekulace: dočkáme se u Huawei P40 Pro grafenové baterie?

Divoká spekulace: dočkáme se u Huawei P40 Pro grafenové baterie?

Nedávný tweet francouzského zastoupení značky Huawei v mnohých vzbudil nadšení z možnosti, že se konečně dočkáme převratu v oblasti baterií ve smartphonech. Připravovaná novinka Huawei P40 Pro má totiž překvapit baterií z grafenu. Tím by se zrychlilo nabíjení a docházelo by k mnohem menší degradaci než u lithium-ion baterií.

huawei p40 pro graphene battery 2
Francouzská pobočka Huawei přišla s oznámením, že chystaný model P40 Pro nabídne grafenovou baterii. Možná je ale vše jinak.

Při kapacitě 5000 mAh, plnému dobití za 45 minut a zmenšení rozměrů o 30 % se vskutku jedná o skvělé hodnoty. Jenže zároveň s optimistickými zprávami přišly i pochybnosti. Jedna z největších pochybností je to, že původní zprávu o grafenové baterii publikoval Yash Raj Chaudhary z Indie. Jeho tweet i komentáře pod ním byly tak matoucí, že francouzský Huawei se jím nechal zmást a zřejmě vypustil informace, které nejsou nijak potvrzeny.

Leaker a technologický guru @IceUniverse však na svém Twitteru jasně zdůraznil, že se jedná o omyl a s dnešními technologiemi zatím není možné přijít s grafenovou baterií takových parametrů. Na jeho tweet přímo reagovala PhoneArena, která jako jedna z prvních vydala článek o údajné baterii Huawei P40 Pro.

O převrat v technologii baterií se snaží více společností než jen Huawei. Před nějakou dobou vyšly zprávy, že s grafenovou baterií experimentuje i Samsung, ale nikdo ale zatím s hotovým produktem určeným pro komerční užití nepřišel. Huawei P40 Pro bude představen na jaře roku 2020 a i když by neměl převratnou baterii, bude se jednat o skvělý telefon. Je však bohužel téměř jisté, že přijde bez Google služeb.

hua tweet
Původní tweet Huawei, který informoval o grafenové baterii

Aktualizováno v 9:15: Bruce Lee, viceprezident divize spotřební elektroniky Huawei potvrdil, že informace ohledně grafenové baterie ve spojení s Huawei P40 byla mylná.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

9 komentářů

 1. tak ted uz o gugl sluzby prijdou definitivne. to uz neni ujizdeni o parnik ale o zaoceanskou lod. uz dava epl rychlejsi nabijecku nez 5W?

  • Není třeba Google služeb. Existují servery jako APKmonk atd., kde jsou aplikace i českých bank. Ostatní Cloud služby můžeš využít u Microsoftu nebo jiné alternativy.
   Jedinou vadou na kráse je absence plateb skrze mobil. Lze nahradit třeba Twistem a jejich náramkem.
   Nevidím v tom problém nemít Google služby. Sám žádné nevyužívám a mám vše co potřebuji.

 2. Stejně Googlu za nějakou dobu sklapne, protože o své alternativní OS na bázi Androidu se začíná snažit více světových gigantů. Takže dominance Google je jen dočasná. Aplikace jsou jen otázka času. Dobře to Trump dojebal. Pevně doufám že si příště Amíci zvolí někoho jiného.

  • Jaroslav Hronek

   Mám na to Tomáši stejný názor. Však taky nikdo na přední pozici nezůstal navěky. To si i Google musí uvědomit, jinak ho Čína jednou zahubí.

  • Mám z Googlu husí kůži, furt samé souhlasy na využití každého mého uprdnutí a co jsem koupil, prohlížel, kde jsem byl. Nedáš souhlas, nemáš nárok.
   Myslím, že nejsem moc paranoidní, když si hlídám, ať nemám zbytečně zapnutou polohu a platím často hotově. Stačí, když o každém mém kroku ví můj mobilní operátor.
   Možná právě tohle bude důvod, proč jako další svůj mobil zkusím Huawei. Já vím, zas mi budou lézt až za nehty Číňani, ale ti tady nejsou tak dobře zaháknutí, jak ten náš světový četník – USA…

  • Nebo nebude příští verze vydávat jako AOSP a donutí tak výrobce používat jen jeho ROM. Nic složitého.

 3. Už dávno se ví ze to je fake news a vy to zde napíšete?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).