Domů » Bleskovky » Huawei P40 Pro: známý leaker odhalil podobu i parametry

Huawei P40 Pro: známý leaker odhalil podobu i parametry

Steve Hemmerstoffer, který na Twitteru vystupuje pod přezdívkou @onLeaks, zveřejnil 3D rendery chystaného smartphonu Huawei P40 Pro. Ty byly vytvořeny na základě informací, které má Steve k dispozici. Huawei P40 Pro by měl být představen na konci března na tiskové konferenci v Paříži a s největší pravděpodobností nenabídne služby od Googlu.

Když jsem rendery Huawei P40 Pro spatřil poprvé, ihned jsem si řekl, že tohle jsem už „někde viděl“. Zadní strana totiž nápadně připomíná Samsung Galaxy S11, také bychom na ní měli nalézt vystouplou plochu obdélníkového tvaru, do které mají být zasazeny minimálně čtyři fotoaparáty a další senzory, jako je například 3D ToF kamerka.

Nápadně podobná zadní strana?

Chybět tradičně nebude certifikace společností Leica. Těžko ale v Huawei mohli opisovat od Samsungu (nebo v Samsungu od Huawei), když ani jeden z telefonů ještě nebyl představen. Přesto je zadní prostor pro fotoaparáty zajímavou shodou náhod. Nicméně podobný design najdeme i u některých již představených či teprve chystaných modelů – například Samsung Galaxy A51, A71 a A91, Galaxy Note 10 Lite či OnePlus 8 Lite.

podobnost
Huawei P40 a P40 Pro nebudou jediní, kteří budou mít „batoh“ na zádech

Zatímco v případě Samsungu Galaxy S11 už známe většinu parametrů fotoaparátu, Huawei si specifikace zatím pečlivě střeží. Kromě hlavního 64Mpx modulu by neměl chybět 2x (20 Mpx) a 5x optický zoom (12 Mpx) a 20Mpx širokoúhlý objektiv. Spekuluje se také o přítomnosti speciálního objektivu pro focení makra.

Huawei P40 Pro a hardwarové parametry

Huawei P40 Pro by měl disponovat obří baterií s kapacitou 5 500 mAh s podporou rychlého 50W dobíjení. Hnacím motorem by měl být čipset Kirin 990 s podporou 5G sítí. O zobrazování se postará 6,5″ OLED displej s Quad HD+ rozlišením a mírným zaoblením na okrajích. Obnovovací frekvence panelu bude 120 Hz a vyplňovat by měl téměř 98 % přední strany.

Hardwarové parametry Huawei P40 Pro
Systém: Android 10
Rozměry: 158,2 x 72,6 x 8,95 mm, Hmotnost: 203 gramů
Čipset: HiSilicon Kirin 990, octa-core
RAM: 8 GB, Interní paměť: 128/256 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 6,58", Full HD+, 1200 × 2640 px
Hlavní fotoaparát: 50 Mpx, f/1.9, Sony IMX686, OIS, certifikace Leica
Druhý fotoaparát: 40 Mpx, f/1.8, 18 mm, 1/1.54", PDAF, širokoúhlý
Třetí fotoaparát: 12 Mpx, f/3.4, PDAF, OIS, 5x optický zoom, teleobjektiv , Přední kamera: 32 Mpx, f/2.2, Full HD video, HDR
Bluetooth: 5.1, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4200mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Hodnota operační paměti má být 8 GB, kapacita interní paměti bude 128 a 256 GB. Chybět by neměl ani slot na paměťové karty. Naopak sbohem a šáteček pravděpodobně dáme 3,5mm audio jacku.

Huawei P40 Pro
Tenhle snímek působí jako oficiální a mohl by tak poodhalovat, jak bude Huawei P40 a P40 Pro vypadat.

I když má Steve většinou velmi dobré zákulisní informace, prozatím je doporučujeme brát s drobnou rezervou. Na druhou stranu, přítomnost vystouplé plochy pro fotoaparáty potvrzuje i jeden z prvních oficiálních renderů, které z Huawei unikly.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

7 komentářů

 1. Obojí budou špičkové telefony, takže každý si úpřednostní své.

 2. Huawei, že by kopíroval od Samsungu? To neeeee, není možný. To se nikdy ještě nestalo.

  • Však telefony s tímto designem se prodávají už dnes loulo a první ho měl Huawei,.

 3. Huawei docela umí design. Nicméně – k čemu je telefon bez Google služeb? Oni nějak počítají se svým marketplacem, kde by byly dostupné aplikace?

  • Huawei umí tak akorát kopírovat od Samsungu, vlastní design opravdu ne.

  • Tak určitě – další internetový expert, který v životě nestál u designu produktu, tady bude machrovat se svými soudy …

  • Ty jsi stál u designu nějakého mobilního produktu, že tu vynášíš soudy, že se design povedl?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).