Displej iPhone 14 Pro bude mít miniaturní výřez. O dodávky se postarají odvěcí rivalové

iPhone 14 Mock Feature Pruple 2

Nejnovější iPhone 13 (mini) a iPhone 13 Pro (Max) jsou sice na trhu teprve krátce, spekulace o jejich nástupcích ale nabírají na obrátkách. Tentokrát se svou trochou do mlýna přispěl korejský web The Elec, který se vyjádřil k pravděpodobným dodavatelům displejů pro iPhone 14 Pro a Pro Max a také k možné změně podoby ikonického výřezu.

iPhone 14 Hole Punch Feature
Zbyde z výřezu v iPhonu 14 jen přední fotoaparát?

Podle tohoto renomovaného serveru dostanou vybavenější iPhony z portfolia Applu LPTO OLED displeje jak od Samsungu, tak od jeho odvěkého rivala LG. Zatímco Samsung bude dodávat displeje pro iPhone 14 Pro, LG si vezme na starosti 6,7“ displeje pro iPhone 14 Pro Max. LG se sice podílelo na vývoji OLED panelů společně s Applem už v případě iPhonů 13, nicméně celou zakázku nakonec získal Samsung. Od rozdělení dodávek displejů mezi dvě firmy si Apple údajně slibuje snížení své závislosti na Samsungu a lepší pozici pro vyjednávání o ceně.

iPhone 14 Pro bude mít na starosti Samsung, Pro Max zase LG

The Elec se zároveň domnívá, že displeje pro příští iPhony nebudou mít tradiční výřez jak jej známe, ale pouze malý „průstřel“ pro přední fotoaparát. Technologii Face ID by měl Apple údajně ukrýt pod displej. Této spekulaci je nakloněn také známý analytik Ming-Chi Kuo, který s touto informací přišel už v březnu letošního roku.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku