Domů » Bleskovky » Digitální tetování je nejlepší způsob pro odemčení telefonu, tvrdí Motorola

Digitální tetování je nejlepší způsob pro odemčení telefonu, tvrdí Motorola

Před několika týdny jsme vám přinesli zprávu o digitálním tetování, které dokáže odemknout Motorolu X. Nově se k tématu váže video, kde mobilní výrobce vysvětluje, proč je tato metoda autentizace tou nejlepší volbou pro zabezpeční smartphonu. Studie Motoroly popisuje, že každý uživatel se na svůj smartphone podívá v průměru třicetkrát za den a každé odemknutí mu zabere v průměru 2,3 sekundy. Až polovina majitelů chytrých telefonů dokonce nepoužívá zabezpeční vůbec, jelikož současné metody považují za krajně nepohodlné či těžkopádné.

Řešení v podobě NFC štítku se tedy může na první pohled jevit jako vhodnější alternativa pro snadné zabezpečení citlivých dat. Odvrácenou stranou mince je bohužel cena, kterou si výrobce za digitální tetování účtuje. Každá samolepka má na pokožce vydržet pouze pět dnů a poté sama odpadne. Když tedy vezmeme v potaz, že balení s deseti kusy stojí 9,99 USD (zhruba 200 Kč), nejedná se z dlouhodobého hlediska o nikterak levnou záležitost.

 

Další nevýhodou je dostupnost, která je omezena pouze na území Spojených států. Abychom však nebyli až příliš pesimičtí, s postupným vývojem by mohlo dojít k snížení ceny a zároveň rozšíření podpory na další modely smartphonů, ke které se ostatně společnost VivaLnk již zavázala.  

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

7 komentářů

 1. sdf (neregistrovaný)

  tetování=/=samolepka!

 2. Tom_82 (neregistrovaný)

  Ono to zní moc krásně, ale ve skutečnosti je to jen „obyčejná nálepka“, která nic nevydrží a po 4-5 dnech se musí obměňovat. Ročně ta sranda vyjde na 1500,-Kč, což sice není moc, ale je to zbytečný výdaj za nic.

  Když to trochu zrekapituluji, tak dnešní smartphony musíme nabíjet každé 1-2 dny; majitelé chytrých hodinek 4-5 dní .. a k tomu „digitální tetování“ rovněž každých 4-5 dní. Pokud se něco nezmění, tak lidé za pár let nebudou dělat nic jiného, než neustále něco hlídat, nabíjet, přelepovat, měnit, atd.

  Není to zrovna pohodlné a stojí to energii, čas, peníze i nervy. A lidé se stávají otroky moderních nesmyslů, které jsou čím dál náročnější na provoz + údržbu.

  • tom972 (neregistrovaný)

   Někdo už dříve napsal – tetování=samolepka, tak proč by se měla samolepka nabíjet? Podle mě je to něco jako QR kód který se naskenuje a telefon se odemkne. Nabíjí se QR kód?

 3. Petr (neregistrovaný)

  No, tak když vám někdo bude chtít ukrást telefon tak ted vám s nim musí uříznout i ruku :D

 4. George (neregistrovaný)

  to je zase blblost, to se teda neujme

  lepit si něco na ruku teda nic nebudu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).