Digitální tetování je nejlepší způsob pro odemčení telefonu, tvrdí Motorola

Před několika týdny jsme vám přinesli zprávu o digitálním tetování, které dokáže odemknout Motorolu X. Nově se k tématu váže video, kde mobilní výrobce vysvětluje, proč je tato metoda autentizace tou nejlepší volbou pro zabezpeční smartphonu. Studie Motoroly popisuje, že každý uživatel se na svůj smartphone podívá v průměru třicetkrát za den a každé odemknutí mu zabere v průměru 2,3 sekundy. Až polovina majitelů chytrých telefonů dokonce nepoužívá zabezpeční vůbec, jelikož současné metody považují za krajně nepohodlné či těžkopádné.

Řešení v podobě NFC štítku se tedy může na první pohled jevit jako vhodnější alternativa pro snadné zabezpečení citlivých dat. Odvrácenou stranou mince je bohužel cena, kterou si výrobce za digitální tetování účtuje. Každá samolepka má na pokožce vydržet pouze pět dnů a poté sama odpadne. Když tedy vezmeme v potaz, že balení s deseti kusy stojí 9,99 USD (zhruba 200 Kč), nejedná se z dlouhodobého hlediska o nikterak levnou záležitost.

 

Další nevýhodou je dostupnost, která je omezena pouze na území Spojených států. Abychom však nebyli až příliš pesimičtí, s postupným vývojem by mohlo dojít k snížení ceny a zároveň rozšíření podpory na další modely smartphonů, ke které se ostatně společnost VivaLnk již zavázala.  

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku