Domů » Články » Developer Preview: Jak zdarma aktivovat vývojářskou verzi systému Windows Phone? (návod)

Developer Preview: Jak zdarma aktivovat vývojářskou verzi systému Windows Phone? (návod)

Nechce se vám čekat, až Microsoft oficiálně uvolní aktualizaci na Windows Phone 8.1? Máme pro vás návod, jak se zařadit do Developer Preview programu, abyste si nový systém mohli vyzkoušet s předstihem.

Microsoft dnes na konferenci Build v San Franciscu představí novou verzi operačního systému Windows Phone 8.1, která bude plná vylepšení a zajímavých novinek. Uživatelé/vývojáři, kteří jsou registrováni v Developer Preview programu, by měli mít možnost od 10. dubna nainstalovat aktualizaci na verzi 8.1 na všechny telefony s Windows Phone 8, jež mají do tohoto programu přihlášené. Pro běžné uživatele by aktualizace na Windows Phone 8.1 měla být dostupná někdy v průběhu května (nepotvrzeno).


Windows Phone 8.1 na redakční Lumii 1020 

V minulosti bylo pro přístup do Developer Preview programu nutné uhradit vývojářský poplatek ve výši 19 USD na rok. Už od instalace vývojářské verze Windows Phone 8 s označením GDR3 je ale možné se do Developer Preview přihlásit zcela zdarma, takže si Windows Phone 8.1 (+ další budoucí verze) můžete nainstalovat prakticky kdokoliv.

Jak na registraci?

 
Přihlášení na WP App Studio

Postup je velice jednoduchý: nejprve se zaregistrujte na Windows Phone App Studio. Následně si z WP Store stáhněte nástroj Preview for Developers.


Potvrzení v aplikaci Preview for Developers

Odkaz na WP katalog

Aplikaci nainstalujte, spusťte a potvrďte volbu „Enable Preview for Developers“. Pak už jen bude stačit přejít do nabídky Nastavení a nechat ověřit dostupnost nových aktualizací (může to trvat několik minut, tak vyčkejte).

Upozorňujeme, že při nahrání aktualizace nepřijdete o žádná data nebo nastavení. Celý postup provádíte na vlastní nebezpečí a server SmartMania.cz ani autor článku nenesou žádnou zodpovědnost za případné škody. Podle vyjádření některých výrobců dochází při instalaci systému v rámci Developer Preview programu ke ztrátě záruky pro dané zařízení, nicméně praxe je taková, že servisy přítomnost této verze vůbec nekontrolují a kdyby se náhodou nějaký problém objevil, na internetu se vždy dá dohledat „tovární“ verze ROM, která zařízení uvede do původního stavu. Při aktualizaci rovněž nedojde k odstranění vašich dat, přesto doporučujeme zálohu toho nejdůležitějšího neopomíjet.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments