Domů » Bleskovky » Den „W“ pro Windows Phone 8.1 je tady: Sledujte s námi všechny novinky

Den „W“ pro Windows Phone 8.1 je tady: Sledujte s námi všechny novinky

Klíčový den pro všechny uživatele a fanoušky operačního systému Windows Phone je konečně tady. Microsoft dnes v San Franciscu na vývojářské konferenci Build představí novinky spojené s operačním systémem Windows Phone 8.1. A že jich nebude málo – mobilní Windows opět čeká jedna z největších a nejvýznamějších změn v historii systému.

Na SmartManii pro vás během konání konference budeme připravovat aktuální zpravodajství o všem důležitém, co na konferenci Build zazní. Úvodní keynote začne v 17:30 našeho času, trvat by měla zhruba 2,5 hodiny a točit se bude právě okolo novinek ve Windows Phone 8.1. Celá akce se bude streamovat online, video najdete na této adrese.

Spustit video stream z konference Build


Ilustrační obrázek (zdroj: WPCentral.com)

Novinek ve Windows Phone 8.1 bude opravdu požehnaně – jmenujme například nabídku Action Center (Centrum akcí včetně nabídky s rychlými přepínači jednotlivých modulů), paralaxní tapetu na pozadí, možnosti instalace aplikací a ukládání jejich dat na pam. kartu, vylepšený Internet Explorer 11 a obrovské množství dalších změn v celé řadě systémových aplikací. Po skončení tiskové konference vám přineseme článek s rekapitulací všech klíčových novinek.

 
Takhle by měla vypadat Lumia 630. Podobu 5″ Full HD novinky Lumia 930 se Nokii zatím povedlo utajit
(aktualizováno: tak už známe i podobu Lumie 930)

Na 21. hodinu našeho času má naplánovanou tiskovku Nokia. Ta byl měla představit dvě nové Lumie (930 a 630) s Windows Phone 8.1.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

18 komentářů

 1. gaspic (neregistrovaný)

  škoda že to vyjde za půl roku (L720)

 2. Daniel Stiegler

  Nemohu se dočkat, ať už budou konečná data vypuštění jakákoliv… poprvé uvidíme Windows Phone 8.1 spolu s novými funkcemi v jednom dlouhém záběru Keynote.

 3. Taky jsem zvědavej.. už nabíjím notebook, abych se v hospodě v klidu podíval u piva :) Doma by na to nebyl klid, prcek se momentálně učí mluvit.

  Někdo chodí na fotbal, já jdu na keynote :)

 4. Bude na dnešním představení WP8.1 ještě nějaké překvapení, nebo už jsou všechny novinky venku?

  • Daniel Stiegler

   Člověk nikdy neví s čím nás Microsoft „překvapí“ :D…

  • Já to myslel tak, že u WP8 si nechali jako překvápko novou obrazovku Start.

  • Překvapení bude, a to, že všechny úniky byly podvrh :-)

  • Ono se třeba vůbec nakonec nebude o WP mluvit :)

  • Spíše abyste se nedozvěděli něco špatného, co MS nebo Nokia nevypustili do světa v rámci „náhodných“ úniků…Nic velkého a pozitivního o čem se nespekulovalo asi už zveřejněno nebude.

 5. Trochu špatnej čas to představení 2 Lumií na 21.hodinu …to hraje Real-Dortmund a PSG-Chelsea!

  Asi si myslí, že většina nadšenců do spotřební elektroniky jsou chcípáci pro který je sport sprostý slovo, věčně zalezlí v tmavym bytě doma u maminky ;)

  • američany real určitě nezajímá, stejně tak číňany nebo afričany..

   Nehledě na to, že keynote nebude v 21:00, ale začíná za hodinu.

  • Ale tie Lumie majú byť naozaj predstavené až o 21:00 nášho času…mmchdm bývam vo vlastnom, byt mám svetlý, športujem pravidelne, ale o Real Dortmund akurát tuším, že ide o nejaký klub, asi futbalový?

 6. Takyrád (neregistrovaný)

  Nesnáším fotbal :)

 7. Už se nemohu dočkat! :)

 8. Hahá! tiskovka nokie probíhá už od půl osmé!! Kdo sleduje celý přenos z BUILDu, má výhodu!!

  PS: 930 JE BOŽÍ!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).