Domů » Bleskovky » Dell začal prodávat zlaté šperky. Pochází z recyklované elektroniky

Dell začal prodávat zlaté šperky. Pochází z recyklované elektroniky

Nějaká zvláštnost je na CESu představena každý rok, ovšem zlaté šperky ještě na veletrhu spotřební elektroniky nepředstavil asi nikdo. To teď ovšem změnil Dell, který oznámil limitovanou edici vlastních zlatých šperků vyrobených z recyklovaných základních desek. Propagaci prstýnků, manžetových knoflíků a náušnic bude zajišťovat herečka Nikki Reed známá z romantické upíří ságy Twilight.

Dell chce prodejem šperků upozornit na své údajně velmi efektivní recyklační procesy, díky nimž získává společnost velké množství drahých kovů zpátky. Cílem Dellu je do budoucna dosáhnout uzavřeného oběhu drahých kovů, kdy by společnost využívala k výrobě nové elektroniky čistě recyklované zlato a stříbro.

Upozorňovat na nutnost recyklace drahých kovů má určitě smysl, protože podle americké Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) je ročně recyklováno pouze okolo 12,5% staré elektroniky. To představuje jen u smartphonů vyhození zlata a stříbra v hodnotě 60 milionů dolarů (cca 1,3 miliardy Kč) na běžné skládky.

Pokud vás nabídka šperků Dellu zaujala, můžete si je předobjednat již nyní. Cena se pohybuje od 78 USD (cca 1 660 Kč) za prstýnek až po 348 USD (cca 7 400 Kč) za dvojici manžetových knoflíků.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Diskuze k článku

  1. Jsem rád, že se firmy konečně pouští do ruční výroby nebo do recyklovaného materiálu. České firmy jako Stoklasa jsou super. Tady jsem našel taky pěkný šperk – [odkaz]. Nebo Rýdl prsteny jsou úžasné. Držím palce i firmě Dell. Hned mi je více příjemná. Jen tak dál.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).