Domů » Bleskovky » Definitivní konec Google služeb v Mate 30 Pro? Neoficiální metoda přestala fungovat

Definitivní konec Google služeb v Mate 30 Pro? Neoficiální metoda přestala fungovat

Modelová řada Huawei Mate 30 vstoupila na trh bez podpory aplikací od Googlu. Zájemci si však ještě donedávna mohli googlovské služby neoficiálně doinstalovat, a to díky aplikaci zvané „LZ Play“. Tato metoda ale nyní přestala fungovat. Abyste mohli aplikace od Googlu používat, bylo za potřebí naistalovat zmíněnou aplikaci třetí strany, která vám udělila administrátorský přístup k telefonu. Toto řešení však mimo jiné vyvolalo obavy o bezpečnost osobních dat.

Huawei Mate 30 Pro barvy
barevné varianty Huawei Mate 30 Pro

Metoda využívala několika speciálních povolení, která bylo možné nalézt pouze v telefonech společnosti Huawei – mezi nimi i povolení instalovat ostatní aplikace jako „systémové“. Podstatu jejího fungování vysvětlil John Wu, vývojář rootu Magisk. Webové stránka, z níž bylo možné aplikaci LZ Play stáhnout, krátce nato přestala fungovat.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Odemknout boot loader … jak prosté … a už je to tu zas.

Dodo
Anonym
Dodo

Tomu se ale brání Huawei zuby nechty… Hold co kdyby si pak člověk nainstaloval na starší telefon custom rom.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Se zvyšující se zoufalostí Hauwei se bude zvyšovat šance na úspěšnou změnu pro uživatele :)

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Sad story :D

readytogo
Anonym
readytogo

Urcite si nekupim mobil za 1100 eur, aby som nanom robil hokus-pokus. Na to sluzi hocijake xiaomi za 200 eur.

uni
Uživatel
uni

Někdo je z té možnosti nadšen. Třeba hned vedle je borec (_qam_), který je už rok před uvedením nadšen, jak bude za rok součástí „proof of concept“, bez ohledu, zda to bude mít nějaký smysl (výsledek je mu jedno) a ještě jim za to zaplatí. Takovéhle early adopters vyvažovat zlatem 🤣

_qam_
Uživatel
_qam_

Já ti nevím uni, google play services mi přijdou základ. Na prezentaci microsoftu bylo google play prezentováno, stejně jako bylo řečeno, že Duo pohání android, tudíž 10 let zavedený systém se základnou aplikací. O jakém konceptu tedy mluvíš? Už teď to zařízení dává smysl ve formě, v jaké bylo prezentováno, jelikož na něj už teď má MS svoje aplikace upravené a jen práce v outlooku je daleko smysluplnější. Jestli na to za ten 3/4 rok dokáže MS ještě něco vymyslet budu jenom rád. Na podobném principu samozřejmě funguje třeba LG s přídavným displejem apod. Jen microsoft to chce softwarově dovézt… Číst vice »

uni
Uživatel
uni

_qam_: Proboha, začni už tu hlavu používat, to je hrozný tohle. Něco, co uvedeš do prodeje za rok (nějak jsi přehlédl uveden 4Q, nikoli 3Q) je koncept. Byl, je a bude.

Tento týden nefalšované peklo, co se děje?

_qam_
Uživatel
_qam_

iPhone X měl 3 měsíce zpoždění v roce 2017. Byl to tři měsíce koncept? Zajímavé. Vypadá to, že máš opět problém s vnímáním významu slov, ale já tě poučovat nebudu.

Menty
Uživatel
Menty

qam: Paralely a logiku, to bych vůbec nezkoušel. To se míjí účinkem už pěkně dlouho. uni je tento týden v životní formě. Horší je, že týden ještě neskončil.

uni
Uživatel
uni

_qam_: Tedy udělat z roku 3 kvartály, z 6 týdnů 3 měsíce, to je masakr hoden nejlepších zde, O M G.
[odkaz]

uni
Uživatel
uni

_qam_: A velké, velké bacha na lží, jsou na to zde velice hákliví, tedy na ty, které si sami vykonstruují, což přesně splňuje ta tvoje….

Menty
Uživatel
Menty

qam: Přesně, jak píšu jinde. Hádat se o slovíčka, ale smysl mu naprosto uniká. Tak to byl měsíc a půl prototyp no, to je jádro pudla. Uni běž už pryč, fakt se jdi léčit. Strašnej pacient. Až dokážeš udržet téma (a hlavně pointu), tak se vrať.

uni
Uživatel
uni

Menty: Ouk, iPhineX byl koncept, máte na to fakta, vlastně offtopic. Co s těmi lží od _qam_? Stihl to dokonce na dvě ne zrovna malé společnosti.

_qam_
Uživatel
_qam_

12. Září do 3 Listopadu není 6 týdnů (vztaženo k naší zemi to bylo určitě později). To za prvé. Za druhé MS na té konferenci mluvil o „Holiday 2020“, což je pro mě Q3. Jestli někde je uvedeno Q4 už netuším a neřeším

uni
Uživatel
uni

_qam_: Pleteš dodání a objednání. (kdy je již produkt definován). Ach jo…

Ne někde, ale v článku, na který jsi reagoval, omg.

Masakr, fakt masakr 😥

lukass71
Uživatel
lukass71

qam: „Holiday 2020“ je neskutecne vagni termin a MS dobre vi, proc to pouzil. Proste mozna letni prazdniny, mozna Vanoce.

orgasmic
Uživatel
orgasmic

Na takové existence jako uni funguje jediné a to nereagovat na ně. Časem sami odpadnou.

uni
Uživatel
uni

Jj, zabanovaní odpadlíci se shromažďují pod nickem Rezek😂😂😂

Rezek
Anonym
Rezek

A hlavní práskač uni opět v akci. Člověk bez názoru a bez iPhonu.

Menty
Uživatel
Menty

uni: Koukám, žes vynalezl nový způsob, když ti redakce nesplnila přání editovat, jak po sobě uklidit všechno to zmatení, lži, polopravdy a to, jakou jsi tu za poslední týden dostal neskutečnou nakládačku. Takže budeš prostě bonzovat, nahlašovat, pak to redakce promaže – a je to. Kdybys tohle úsilí, jak zahladit lži, věnoval do toho, abys ty lži neříkal, bylo by to určitě rozumnější. Ale já vim no, s „rozumnějším“ máš dost problémy.

Dealler
Uživatel
Dealler

Je to tak, jenomže to by museli pochopit všichni najednou a to bohužel asi není možný.

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

Suhlasim, ako aj pod tym clankom kde asi ako prvy vyblinkal o blinkani. Keby nanho tam nikto nereagoval, tak by bol jediny a ten pravy troll, blinkajuci vzdy a vsade.