Domů » Bleskovky » Definitivní konec Google služeb v Mate 30 Pro? Neoficiální metoda přestala fungovat

Definitivní konec Google služeb v Mate 30 Pro? Neoficiální metoda přestala fungovat

Modelová řada Huawei Mate 30 vstoupila na trh bez podpory aplikací od Googlu. Zájemci si však ještě donedávna mohli googlovské služby neoficiálně doinstalovat, a to díky aplikaci zvané „LZ Play“. Tato metoda ale nyní přestala fungovat. Abyste mohli aplikace od Googlu používat, bylo za potřebí naistalovat zmíněnou aplikaci třetí strany, která vám udělila administrátorský přístup k telefonu. Toto řešení však mimo jiné vyvolalo obavy o bezpečnost osobních dat.

Huawei Mate 30 Pro barvy
barevné varianty Huawei Mate 30 Pro

Metoda využívala několika speciálních povolení, která bylo možné nalézt pouze v telefonech společnosti Huawei – mezi nimi i povolení instalovat ostatní aplikace jako „systémové“. Podstatu jejího fungování vysvětlil John Wu, vývojář rootu Magisk. Webové stránka, z níž bylo možné aplikaci LZ Play stáhnout, krátce nato přestala fungovat.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments