Deeper: Vyražte na ryby s chytrým sonarem pro Android a iOS

Pokud patříte mezi vášnivé rybáře, tak vás dozajista potěší zpráva o novém příšlušenství pro chytré telefony a tablety od společnosti Friday Lab. Ta nedávno představila zajímavý produkt v podobě rybářského sonaru, jehož hlavní devízou je bezdrátová spolupráce s mobilními zařízeními, které běží na operačním systému Android (verze 2.2 a vyšší) či iOS (verze 4.0 a vyšší). Spárování s telefonem probíhá skrze technologii Bluetooth 2.2+ a dle tvrzení výrobce můžete počítat až s padesátimetrovým dosahem.

    

Deeper, jak se sonar nazývá, je možné ponořit až do hloubky 40 metrů, což by mělo minimálně na české poměry stačit. Pro monitorování dění pod vodní hladinou slouží speciální aplikace, kterou lze bezplatně stáhnout z Google Play nebo App Store. Za zmínku stojí i schopnost sonaru měřit teplotu vody, což ocení nejeden rybářský nadšenec. Pokud vás zajímá výdrž, tak ta se díky integrovanému Li-Pol akumulátoru pohybuje okolo šesti hodin; nabíjení probíhá pomocí klasického microUSB konektoru. Deeper si můžete již nyní předobjednat přímo ze stránek výrobce za dočasně sníženou cenu 149 USD (zhruba 3000 Kč).

Deeper: Smart fishfinder for iOS and Android devices.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku