Dead Island 2 ožívá. Nové záběry z prokleté zombie akce prý uvidíme ještě letos

dead island 2

Dlouhých osm let čekají fanoušci akční zombie série Dead Island na plnohodnotný druhý díl, k jehož oznámení došlo během videoherního veletrhu E3 v roce 2014. Od té doby se však kdysi vyhlížené pokračování zmítá v problémech a v průběhu let se na něm vystřídaly hned tři tvůrčí celky. Na hře se však podle dostupných informací stále pracuje, a to v britském studiu Dambuster, spadajícím pod vydavatelství Deep Silver. A podle věrohodného novináře a insidera Toma Hendersona se vývoj dokonce blíží zdárnému konci.

Představení v dohlednu

Henderson se ve svém textu pro magazín Try Hard Guides odvolává na několik nejmenovaných zdrojů obeznámených s vývojem, podle nichž se Dead Island 2 opětovně představí veřejnosti ještě v letošním roce, nejpravděpodobněji na prosincovém udílení videoherních cen The Game Awards.gta 6 rockstar vice cityNepřehlédněte

GTA 6 zasazením potěší pamětníky. Ambiciózní plány se ale nevyplní

S ohledem na strastiplný vývoj lze předpokládat, že současná podoba hry se bude v mnoha aspektech lišit od počátečního návrhu. Zachován by však měl být důraz na kooperativní hraní, které v nottinghamském studiu prošlo několika koly důkladného testování. Hráči se údajně dočkají zbrusu nové šestice postav, s nimiž se podívají na různá místa včetně Hollywoodu či San Francisca – minimálně co do zasazení se tak aktuální verze shoduje s původní vizí.

Nadšené ohlasy

Podle několika zdrojů se titul nachází ve velmi dobrém stavu a jeden z testerů jej dokonce neváhal označil za svou nejočekávanější hru. K podobně optimistickým prohlášením bychom ale v tuto chvíli přistupovali spíše s rezervou. Samotné vydavatelství Deep Silver se před časem nechalo slyšet, že k vydání Dead Island 2 dojde nejpozději v březnu příštího roku. Ve světle čerstvých spekulací se však zdá, že nastal další – tentokrát snad už poslední – odklad, neboť období mezi znovuodhalením a uvedeným termínem vydání je podezřele krátké.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku