David Vávra v Show Jana Krause: Česká republika je Google Glass velmocí

Ve včerejším vysílání pořadu Show Jana Krause se objevil Android vývojář David Vávra ze společnosti Inmite. Do vysílání přinesl ukázat a představit prototyp chytrých brýlí Google Glass a pokud jste představení neviděli přímo ve vysílání televizní stanice Prima, můžete si pustit záznam.

3. David Vávra - Show Jana Krause 14. 2. 2014

Ve vysílání se ale neobjevilo vše, níže proto nabízíme druhé video s vystřiženými scénami. David se v nich objeví až v čase 20:14.

Co jste neviděli v Show Jana Krause 14. 2. 2014

Davida jsme kontaktovali a položili mu několik otázek. Přikládáme také fotografii a video, které během natáčení pořídil.

Kde a jak jsi získal Google Glass?
Koupil jsem si je v USA potom, co jsem dostal pozvánku od jiného Glass Explorera, kamaráda z GUG.cz 

Máš přehled nebo dokázal bys odhadnout počet Glass v ČR?
Mám o tom přehled, máme na G+ komunitu českých Glass Explorerů. Teď je nás tam devět. Sleduji trochu i jiné státy Evropy a nutno říct, že v Evropě jsme státem s největší koncentrací Glass. 

Jaké české aplikaci již vznikly? Připravuješ nyní nějaké další aplikace?
První dotažená česká aplikace byla „OK Glass, I need cash„, kterou jsem dělal pro Inmite a Raiffeisenbank. Ukazuje nejbližší bankomaty, demo jste mohli vidět v SJK.

Já osobně dělám na aplikaci Glasquare – klient pro Foursquare. Umožňuje checkování a prohlížení zajímavých míst okolo. Je kompletně open-source, více zde.

U nás v Inmite vzniklo víc prototypových aplikací, třeba přenášení údajů z auta jako rychlost, spotřeba co dělal Radovan Paška nebo ovládání slidů prezentace co dělal Michal Šrajer.Máme v plánu i další aplikace, začíná o to být na trhu zájem. Ale zatím nemůžu prozradit.

  Tuhle fotografii David skrze Google Glass pořídil přímo při natáčení

Jak to bylo s Show Jana Krause? Pozvání jsi dostal přímo od Jana Krause?
Předváděl jsem Glass na konferenci YouTuberů – VidKon – a tam si mě odchytil člověk co pracuje pro Primu. Ten mě propojil se SJK a pak mě oslovil někdo z produkce. 

Jak vypadala příprava na natáčení a natáčení samotné?
Nebylo úplně jednoduché propojit Glass s tou jejich televizí, tak jsem tam byl už od čtyř hodin (natáčení začalo v 19:30). Jinak nic nebylo nacvičené, nevěděl jsem dopředu žádné otázky. Jenom mi pár dní před tím volal rešeršista, který se mě ptal na spoustu věcí.

podívejte se na video natočené během natáčení pohledem skrze brýle

Měl jsi možnost si nějak popovídat s ostatními hosty?
Mluvil jsem chvíli s Petrou Polnišovou a panem Krausem, oba fajn lidi.

Autor článku
Tomáš Kápl
Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku