Dark Lands: Povedená akční hra od českých autorů, ve které jde o přežití (aktualizováno)

Aktualizováno 29. ledna, 01:50

Česká hra Dark Lands od svého vydání pro Windows Phone zaznamenala více než 800 000 stažení. V souvislosti s tím včera autoři na Kickstarteru spustili stránku, kde je můžete podpořit. Získané prostředky použijí nejen na vytváření nového obsahu, úrovní a nových prostředí, ale také na portaci pro systém Windows 8. Později je v plánu verze pro Steam a platformy Android a iOS.

Dark Lands - Gameplay

V případě, že chcete vývojáře podpořit, mrkněte se na detailní popis na Kickstarteru. Pro uživatele systému Windows Phone máme dobrou zprávu – hra je nyní dostupná zcela zdarma (dříve stála 21 Kč).

Odkaz na WP katalog

Původní článek: Dark Lands: Povedená akční hra od českých autorů, ve které jde o přežití

Čeští vývojáři ze studia Mingle Games v průběhu listopadu loňského roku v tichosti vydali titul Dark Lands pro zařízení se systémem Windows Phone 7.5 a Windows Phone 8. Jak sami autoři popisují, jedná se o akční hru ve stylu nekonečného běhu, kde máte za úkol dostat se co nejdále to jen půjde. Podobných her se na WP Store nachází několik, Dark Lands se od nich ale podstatně odlišuje.

Váš hrdina totiž postupně získává nové zkušenosti a vylepšovat lze i jeho výzbroj. Tu budete potřebovat při likvidování nejrůznějších nestvůr (skřeti, goblini, kostlivci, obři…). Čas od času se nevyhnete souboji s bossem a běh vám budou komplikovat také nastražené pasti a nejrůznější překážky.

  

Samotné ovládání hry je velmi jednoduché a vystačíte si pouze s několika základními gesty, kterými hrdinu ovládáte. Hra má příjemně ponurou grafiku zasazenou do tajemného fantasy prostředí a pochválit musíme i povedený hudební doprovod. Své výsledky můžete porovnávat s ostatními hráči díky žebříčkům na ScoreLoop. Autoři na vývoji hry usilovně pracují a v budoucnu chtějí přidávat nový obsah a další vylepšení.

   

Dark Lands je v tuto chvíli k dispozici pouze pro Windows Phone. Prostředky pro financování vývoje verze pro Android a iOS budou vývojáři shánět prostřednictvím Kickstarteru (brzy doplníme další informace). Hra na WP Store stojí 21 Kč, díky trial verzi si ji ale můžete vyzkoušet zdarma (aktualizováno: hra je nově kompletně zdarma). Potěšující je fakt, že vývojáři nezapomněli na českou lokalizaci.

Odkaz na WP katalog

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku