Domů » Bleskovky » Další úspěch Applu: Operátor China Mobile zařadí do nabídky iPhone 5s a iPhone 5c

Další úspěch Applu: Operátor China Mobile zařadí do nabídky iPhone 5s a iPhone 5c

O tom, že největší operátor na světě China Mobile bude nabízet produkty Apple, se spekuluje již roky a nyní je tato zpráva konečně oficiální. Operátor včera oznámil, že iPhone 5s a iPhone 5c přijdou do nově spuštěné sítě čtvrté generace a dohoda o spolupráci bude platit několik let. Je to poprvé, co Apple dostal přístup k obří uživatelské základně China Mobile, která čítá více než 700 milionů zákazníků.

 

Takové množství uživatelů poskytuje Applu velkou příležitost k dalšímu růstu. K dohodě po tak dlouhé době došlo z řady důvodů, mezi nimi jsou politické otázky. Dále jsou tu tvrdé podmínky ze strany Applu, který vyžaduje od operátorů odběr určitého množství telefonů, které se procentuálně vztahuje k počtu zákazníků operátora.

Analytik Horace Dediu zveřejnil odhad, ve kterém toto číslo upřesnil na čtyři procenta v případě China Mobile. Pokud tomu tak opravdu je, bude to znamenat třicet milionů iPhonů směřujících do Číny jen pro rok 2014. Prodej Apple iPhone začne u China Mobile 17. ledna 2014 a předobjednávky budou pro zájemce dostupné od 25. prosince.

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments