Domů » Bleskovky » Další update pro telefony Lumia zřejmě ponese označení Cherry Blossom Pink / Blue

Další update pro telefony Lumia zřejmě ponese označení Cherry Blossom Pink / Blue

Aktualizováno 28. března, 17:45

Před několika dny jsme vás informovali o tom, že název další softwarové aktualizace určené pro telefony Lumia ponese označení Blue (stejný název nese i samotná verze systému Windows Phone 8.1), takže to dává smysl. Kódový název pro toto softwarové vylepšení od Nokie by měl Cherry Blossom Pink. Pokud tedy v budoucnu narazíte na nějaké informace spojené s aktualizací Cherry Blossom Pink, pak vězte, že se jedná o novinky k chystanému Blue balíčku softwarových novinek pro telefony řady Lumia. Upřesníme, že název předchozí aktualizace Black (od Nokie) nesl kódové označením Bittersweet shimmer.

O výše uvedeném svědčí také nově zveřejněný screenshot, který opět pochází z Číny. Zdá se, že tamní leakeři si s dodržováním informací pod embargem příliš hlavy nelámou – většina novinek ohledně mobilních Windows totiž v posledních týdnech pochází právě odsud. Připomínáme, že oficiálního představení Windows Phone 8.1 se dočkáme už 2. dubna.

Původní článek: Jaký název ponese další aktualizace firmwaru pro telefony Lumia?

Nokia k posledním třem aktualizacím systému Windows Phone od Microsoftu přidala vlastní balíčky vylepšení, které do systému doplnily některé oblíbené funkce, jako například možnost probudit telefon dvojtým poklepáním nebo funkci Glance screen. Těchto výhod mohou využívat pouze majitelé telefonů Nokia Lumia, jichž je ve světě Windows Phone většina. Podle následujícího videa z YouTube kanálu Nokia Russia by měla Nokia přidat vlastní vylepšení i do nastávající aktualizace systému na verzi 8.1.

Video popisuje novinky v aktualizaci Nokia Black, která přišla na telefony Lumia společně s updatem GDR3, nicméně na jeho konci je zmínka o tom, že brzy přijde nový firmware s názvem Nokia Blue. Tento název by dával smysl, neboť samotná nadcházející verze operačního systému od Microsoftu nese kódové označení Blue. Může to také být náznak, že převzetí mobilní divize Nokie Microsoftem je již skutečně na spadnutí, což ostatně potvrzují tiskové zprávy obou aktérů z minulého týdne.

 

Novinky ve firmwaru Nokia Blue nejsou prozatím známé, je možné, že budou představeny příští týden na konferenci Microsoft Build společně s novými telefony Nokia Lumia. Tento update by měl v budoucnu dostupný pro všechny Lumie se systémem Windows Phone 8.1, otázkou je, zdali kvůli implementaci novinek od Nokie nedojde ke zpoždění vydání této aktualizace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Aktualizaci od Nokie vítám, ale nechci ani domýšlet, jak dlouho kvůli tomu budeme čekat na WP 8.1 … to už by se mohlo posunout tak do půlky letních prázdnin …

 2. tom (neregistrovaný)

  WP 8.1 určitě nebude o prázdninách. MS vydává zásadní aktualizace jen na jaře, max. ještě květen a pak až na podzim.

  • Daniel Stiegler

   Neříkal snad Joe Belfiore něco na způsob „coming later this spring“.

  • Vydanie WP 8.1 v maji je az prilis pekne, skor by som povedal, ze fakt to bude opat ku koncu roka

  • Vydání WP8.1 odhaduji tak Srpen/Září, ale to už jako FW update i s Nokia aktualizací on top :-)

   Inu uvidíme, ale snad Developer Preview bude koncem příštího měsíce, jsem natěšený :-)

  • koncom leta? :D ak má MS čas s doháňaním konkurencie a lákaním zákazníkov kľudne :D

 3. dakr1 (neregistrovaný)

  DARK_HOOD Mno, mezi nama – kolik zařízení má a potažmo dostane 4.4 KitKat? Toliko ke konkurenci a zajištění nejnovějšího FW. ;)

  • DARK_HOOD o voze a Ty o koze :-) Napsal jsi odpověď, která je úplně mimo na jeho komentář ;-)

  • Jan (neregistrovaný)

   Android ale uz updaty viacmenej nepotrebuje a vsetko podstatne ma …

 4. Dux (neregistrovaný)

  „Podle následujícího videa z YouTube kanálu Nokia Russia by měla Nokia přidat vlastní vylepšení i do nastávající aktualizace systému na verzi 8.1.“
  Vážený pane Karásku, to, co je popisováno v tomto videu, jsou již vydané aplikace pro verzi Lumia Black, jako je Nokia Camera
  [odkaz]
  nebo Nokia Beamer
  [odkaz]
  Mimochodem, Обзор прошивки Lumia Black = Přehled firmware Lumia Black

  • NKVD (neregistrovaný)

   Очень хорошо, ну я смотрю они неговорят по русский ни плохо :)

   Sakra, vzdyt tohle by zvladl i google translate, nazev toho videa

  • Jakub Karásek

   TO Dux a NKVD: Pochybuji, že jste četli bleskovku nebo viděli vložené video až do konce. V bleskovce se píše „Video popisuje novinky v aktualizaci Nokia Black, která přišla na telefony Lumia společně s updatem GDR3, nicméně na jeho konci je zmínka o tom, že brzy přijde nový firmware s názvem Nokia Blue.“ Ostatně pustíte-li si video od času 1:02, tak to jasně a zřetelně uslyšíte!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).