Domů » Bleskovky » Další smartphone řady Nexus by pro Google opět mohlo vyrobit LG

Další smartphone řady Nexus by pro Google opět mohlo vyrobit LG

Nový Nexus 6 (recenze) nedokázal navázat na úspěchy svého předchůdce a mezi uživateli byt přijat s mírnými rozpaky. I když se jedná o referenční smartphone pro systém Android 5.0, jde tak trochu o kočkopsa, jelikož u něj chybí jakákoliv optimalizace ovládání a pohodlnější práce s aplikacemi ve vztahu k šestipalcovému displeji – tady se ještě Google má od Samsungu hodně co učit.


Od Nexusu 6 si Google sliboval hodně, přesto bylo jeho přijetí mezi uživateli velmi vlažné

Není žádným tajemstvím, že Google pracuje na jeho nástupci a podle nových spekulací to vypadá, že by jej znovu mohlo vyrobit jihokorejské LG. to už má na svém kontě Nexus 4 a Nexus 5. Zahraniční zdroje informovali o návštěvě inženýrů z Googlu ve vývojových centrech společnosti LG a v továrně na displeje, což by mohlo indikovat možnou nadcházející spolupráci.

Nový Nexus údajně nese kódové označení N000, nicméně žádné další informace nejsou v tuto chvíli známi. Pokud by se tak doopravdy stalo, byl by nový Nexus v pořadí již třetím smartphonem, který LG pro Google vyrobilo. Je velice pravděpodobné, že šestipalcové úhlopříčky se (naštěstí) nedočkáme a Google raději sáhne po menším displeji, který by mohl atakovat hodnotu pěti palců.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. Michal (neregistrovaný)

    Hlavně, ať zmenší úhlopříčku alespoň na 5″. Nexus 6 od Motoroly byl oproti 4,5 tragický telefon, ale to je jen můj subjektivní názor.

  2. Jeremy Eric Nowak (neregistrovaný)

    Jestli zmensi uhlopricku, tak maj minimalne o jednoho zakaznika min.. mam sestku a mensi uhlopricku bych si urcite nekoupil..

  3. Stick (neregistrovaný)

    Přál bych si aby udelali nástupce Nexuse 5, mohl by se klidně jmenovat Nexus 5s, s top HW a stejným designem jako N5 a N9. Nevim proč ale N6 mě osobně absolutně nezaujal, držel jsem ho a ani designově ani praktičností mě absolutně neoslovil, prostě Meh… Ale kvalitou zpracování musím říct top, lepší než iP6 který jsem nedávno rozbalil a v levem dolním rámečku který dělí sklo od hliníku bylo uschle lepidlo, takova skvrnka 1x3mm nic hroznýho, 5min škrabání nehtem a byla pryč

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).