Domů » Bleskovky » Další milník pokořen: Apple prodal 100 milionů iPodů Touch

Další milník pokořen: Apple prodal 100 milionů iPodů Touch

Apple včera představil nejlevnější iPod Touch, který je již nyní možné objednat na českém Apple Store. Od dražší varianty se odlišuje nižší pamětí, omezenou nabídkou barevných kombinací a chybějícím fotoaparátem na zadní straně. Zároveň Apple vydal informaci, že od zahájení prodeje iPodu Touch jich prodal přes sto milionů kusů.

 

iPod Touch je tak jeden z nejpopulárnějších produktů společnosti a tvoří polovinu prodejů všech jejich mediálních přehrávačů iPod. Byl představen v roce 2007 a vždy byl trochu chudší variantou Apple iPhone. Současná generace s Retina displejem nabízí v malém těle plnohodnotný iOS. Apple za prodej iPodu Touch od vydání utržil 23 – 25 miliard dolarů, přitom konkurence byla prakticky nulová.

David Podzimek

6 komentářů

 1. jarda (neregistrovaný)

  neskutečné. škoda, že je neprodala Nokia

  • Tomáš Slavíček

   Sice nemá retina displej a takové zpracování, ale Lumia 520 podle mě chce mířit na stejného zákazníka… I když ani nevím, jestli už se vůbec začala prodávat.

  • Kdo chce iPod, tak si koupí iPod. Nevidím důvod, když budu kupovat MP3 dívat se do kategorie mobilů. Nemluvě o výhodě, že si nebudu vybíjet mobil a o kvalitě hudby z audio výstupu, která je u Nokií žalostná.

  • Nehledě na to, že tento iPod & iOS je o „trochu“ silnější herní platforma než Nokia 520 & WP8.

  • Tomáš Slavíček

   Mnojo, no. Však já taky iPod Touch mám a mobil s WP8 zatím ne… Zkoušel jsem jen reagovat na tu Nokii.

 2. A pak že trh s PDA je mrtvý, jen to chce aktuální OS:-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).