Domů » Bleskovky » Další generace MacBooků by mohla dostat výrazně vylepšený Touch Bar

Další generace MacBooků by mohla dostat výrazně vylepšený Touch Bar

Už delší dobu se spekuluje ohledně nových MacBooků, které má Apple představit v příštím roce. Nyní jsme se díky patentovému úřadu dozvěděli o jedné novince, kterou by tyto počítače mohly disponovat. Jedná se o funkci Force Touch u Touch Baru.

První zařízení s technologií Force Touch byly Apple Watch první generace. Díky této funkci rozpoznávaly sílu přítlaku na displej a podle toho také reagovaly. V roce 2015 se připojil MacBook s trackpadem citlivým na tlak a ve stejném roce i iPhone 6S s technologií 3D Touch. Ta se bohužel u dalších generací iPhonu již neobjevila.

Nutno dodat, že technologie Force Touch mezitím zmizela i z chytrých hodinek Apple Watch. Podle patentů Applu to ale vypadá, že se pokusí tuto funkci znovu oživit u nových MacBooků.

patent force touch apple

Dle patentu podaného v květnu 2019 je zřejmé, že Touch Bar by mohl být doplněn o nové obvody, které budou snímat sílu přítlaku. To by řešilo stížnosti uživatelů na nechtěné dotyky Touch Baru při psaní na klávesnici v těsné blízkosti dotykové plochy.

Jediným zařízením s Touch Barem je aktuálně MacBook Pro a zatím nic nenasvědčuje tomu, že bychom se dotykového proužku mohli dočkat i u MacBooku Air.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.

2 komentářů

  1. Jenom to prosím ne. Ať ho dají pryč, tohle se fakt nepovedlo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).