Domů » Bleskovky » Další díl do skládačky Googlu: Nest kupuje startup s bezpečnostními kamerami

Další díl do skládačky Googlu: Nest kupuje startup s bezpečnostními kamerami

Firma Nest, kterou před několika měsíci koupil Google jako součást své strategie zaměřené na chytré domácnosti, oznámila akvizici startupu Dropcam. Ten se zabývá výrobou a prodejem pohybových senzorů a bezpečnostních kamer, jejichž záznam mohou majitelé ukládat za 99 dolarů ročně na speciální cloudové úložiště.

 

Okamžitě se tak objevily obavy o soukromí uživatelů, obzvlášť v návaznosti na nedávné vyjádření Googlu, podle kterého chce reklamní gigant v budoucnu zobrazovat inzerci na zařízeních, jako jsou termostaty, displeje na ledničkách nebo chytré hodinky.

Na tyto hlasy ale reagoval Tony Fadell z Nestu. Firma podle něj nebude data Dropcamu s nikým sdílet, dokonce ani s Googlem. Ten ale každopádně získal další díl do své skládačky zvané chytrá domácnost.

Miroslav Havlíček

2 komentářů

  1. ano spravna bulvarna zurnalistika, rozsirovat strach o rozpravkovych zlych korporaciach…omg ale tak urcite tym niekoho postrsite a rozsirote medzi ludmi dalsie bludy…pekne pekne

  2. Kdybych měl bezpečnostní kameru od Googlu, tak budu doufat, že záznam zneužije a že se to provalí. Konečně bych nemusel pracovat :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).