Další díl do skládačky Googlu: Nest kupuje startup s bezpečnostními kamerami

Firma Nest, kterou před několika měsíci koupil Google jako součást své strategie zaměřené na chytré domácnosti, oznámila akvizici startupu Dropcam. Ten se zabývá výrobou a prodejem pohybových senzorů a bezpečnostních kamer, jejichž záznam mohou majitelé ukládat za 99 dolarů ročně na speciální cloudové úložiště.

 

Okamžitě se tak objevily obavy o soukromí uživatelů, obzvlášť v návaznosti na nedávné vyjádření Googlu, podle kterého chce reklamní gigant v budoucnu zobrazovat inzerci na zařízeních, jako jsou termostaty, displeje na ledničkách nebo chytré hodinky.

Na tyto hlasy ale reagoval Tony Fadell z Nestu. Firma podle něj nebude data Dropcamu s nikým sdílet, dokonce ani s Googlem. Ten ale každopádně získal další díl do své skládačky zvané chytrá domácnost.

Miroslav Havlíček

2 komentáře

  1. _iNTERFACE (neregistrovaný)

    ano spravna bulvarna zurnalistika, rozsirovat strach o rozpravkovych zlych korporaciach…omg ale tak urcite tym niekoho postrsite a rozsirote medzi ludmi dalsie bludy…pekne pekne

  2. justicek (neregistrovaný)

    Kdybych měl bezpečnostní kameru od Googlu, tak budu doufat, že záznam zneužije a že se to provalí. Konečně bych nemusel pracovat :D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *