Cena:

Cybertruck v nedohlednu? Letošní termín zmizel z webu Tesly

cybertruck3

Ačkoliv jsme Tesla Cybertruck nedávno zařadili mezi nejočekávanější vozy roku 2022, zdá se, že Elonu Muskovi zase jednou plánování termínů úplně nevychází. Když byl revoluční elektromobil v roce 2019 představen, počítalo se se začátkem výroby ke konci roku 2021. Později byl tento sebevědomý termín posunut na letošní rok.lucid air exterior 02Nepřehlédněte

Vybíráme 10 nejočekávanějších elektromobilů roku 2022

Donedávna rok 2022 figuroval i na oficiálním webu Tesly. Nyní ho tam již nenajdete, protože byl před nedávnem odstraněn a žádný další termín jej nenahradil. Tesla se tak patrně chystá na to, že výrobu neodstartuje ani v průběhu letošního roku.

cybertruck2
Tesla Cybertruck údajně spustí revoluci v automobilech. Ne kvůli tvaru nebo elektrickému pohonu, ale díky exoskeletonu.

Za zpožděním výroby mohou stát jak okolní vlivy v podobě globální pandemie a nedostatku čipů v celém automobilovém průmyslu, tak interní problémy Tesly s vývojem a nastavením výrobních postupů Cybertrucku. Přeci jen se zdaleka nejedná o všední koncept a pro inženýry v Tesle přináší mnohé výzvy. Nedávno se například řešilo, jakou technologii zvolit pro vytvoření speciálního stěrače, který pokryje celé obří čelní okno.

Zároveň je nutno zmínit, že Cybertruck pro Teslu asi aktuálně není priorita číslo jedna. Firmě jako celku se nyní daří a za uplynulý rok dodala na trh více než 936 000 vozů, což je navýšení o 87 % oproti roku předchozímu.

S Cybertruckem by ale neměla usnout na vavřínech, protože zuby na tento segment elektrických off-roadů si brousí i další velcí hráči – Ford se svým modelem F-150 Lightning, Rivian s prvními dodanými modely R1Ts nebo také Hummer. Musk slíbil aktualizaci produktové mapy a termínů na 26. leden. Snad se tedy brzy dozvíme, jak to Tesla s Cybertruckem opravdu plánuje.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.