Domů » Bleskovky » Na žádost Googlu: CyanogenMod Installer mizí z obchodu Play

Na žádost Googlu: CyanogenMod Installer mizí z obchodu Play

Aktualizováno 28. listopadu, 10:00

Na žádost Googlu byla včera samotnými autory z obchodu Play stažena aplikace CyanogenMod Installer, která sloužila k jednoduchému flashování custom ROM do podporovaných zařízení. Podle Googlu je samotná aplikace neškodná, avšak uživatelům doporučuje provádět kroky, které vedou ke ztrátě záruky, a tudíž nemůže zůstat v obchodě. Samotnou aplikaci si stáhlo několik stovek tisíc uživatelů.

Z Google Play tedy instalátor zmizel, ale případní zájemci si jej i nadále mohou stáhnout ze stránky CyanogenMod.org. V budoucnu by se aplikace měla objevit také v obchodech Amazonu a Samsungu.

Původní článek: CyanogenMod Installer je na Google Play: Flashování custom ROM už nemůže být snadnější

Společnost Cyanogen Inc., která stojí za populární modifikací CyanogenMod, zveřejnila na Google Play svůj nový nástroj, který si klade za cíl maximálně zjednodušit flashování custom ROM na podporovaná zařízení. Nástroj je určený především pro ty technicky méně zdatné, kteří by mohli mít problémy s flashováním standardním způsobem.

Do zařízení si z Google Play stáhnete utilitu CyanogenMod Installer, do PC je pak nutné nainstalovat speciálního klienta, který se následně spáruje s vaším telefonem (odkaz pro stažení). Pak už by jen mělo stačit kliknout na tlačítko „Start“ a postupovat podle pokynů na obrazovce. Pozor – během procesu dojde k wipe vašeho zařízení, proto si nezapomeňte zálohovat všechna důležitá data. Autoři CyanogenModu v minulosti slibovali, že si dali za cíl vytvořit co nejjednodušší nástroj pro instalaci jejich modifikace na telefony a zdá se, že se jim to povedlo, i když na závěrečný verdikt si raději počkejme, až bude PC klient dostupný ke stažení.

-

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
41 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments