Čtyři iPhony, dvoje hodinky, nový iPad Air, přívěšek AirTag… jablečný podzim bude obrovský

iphone 12 blue

Letošní podzim bude novinkami od Apple doslova nabitý. Firma z Cupertina chystá před Vánoci upgradovat velkou část svých produktů a přihodí i několik zbrusu nových. O připravovaných zařízeních se v minulých dnech objevily informace na serveru Bloomberg nebo na japonském webu MacOtakara.

Čtyři nové iPhony

Co se jablečných telefonů týče, Bloomberg vesměs potvrdil již známé informace. Apple letos představí čtyři nové modely, dva klasické modely s úhlopříčkami 5,4 a 6,1“, a dva modely z řady Pro s úhlopříčkami 6,1 a 6,7“. Všechny čtyři telefony mají dostat OLED displeje a 5G konektivitu, řada Pro se navíc dočká přepracovaného fotoaparátu, jehož součástí bude LiDAR.

iphone 12
iPhone 12 (ilustrační obrázek)

Letošní iPhony se také dočkají obměněného designu s rovnými boky, které budou u levnějších modelů hliníkové, u dražších z nerezové oceli. Do nabídky přibude nová tmavě modrá barevná varianta, která vystřídá loňskou půlnoční zelenou.

Nové iPhony bude pohánět nový operační systém iOS 14, který údajně podle serveru Bloomberg dorazí dříve než samotné iPhony. Premiéra telefonů totiž byla oficiálně kvůli pandemii COVID-19 přesunuta na říjen, zatímco iOS 14 má být pro stávající telefony dostupný ještě v tomto měsíci. Kvůli koronaviru se také nové iPhony dostanou později na pulty obchodů; zatímco základní varianty půjdou do prodeje krátce po představení, na Pro modely si počkáme delší dobu.

Apple očekává po nových iPhonech obrovskou poptávku, údajně si pro první vlnu u svých partnerů zadal výrobu 75 milionů kusů.

Dvoje Apple Watch

Apple také plánuje letos na podzim představit nové hodinky, překvapivou zprávou však je, že letos mají dorazit rovnou dva modely – pokračovatel Apple Watch Series 5 a také nástupce levnějších a dosud prodávaných Apple Watch Series 3. Firma z Cupertina chce evidentně mít ve své internetové tržnici vhodný model pro každého.

Na nové Apple Watch možná nebudeme muset čekat tak dlouho jako na nové iPhony. Podle informátora Jona Prossera má Apple v plánu učinit některé změny ve svém obchodě už v příští úterý mezi 15 – 18:00 našeho času. To koresponduje s jeho předchozí informací, že Apple v 37. týdnu představí skrze tiskovou zprávu nové produkty z rodiny Apple Watch a tabletů iPad.

Nový iPad Air

Pokud se výše uvedená informace potvrdí, pravděpodobně se už příští týden dočkáme i nového iPadu Air, jehož obrázky nedávno kolovaly internetem. Chystaný tablet má dostat podobné proporce jako současná generace, avšak na přední straně ubude rámečků a přibude prostoru pro nový 10,8“ displej. Z rámečků bude odstraněn typické kruhové domovské tlačítko, o čtečku otisků prstů ale tablet nepřijde – bude umístěna na boku v zamykacím tlačítku.

Chystaný iPad Air má po vzoru dražších iPadů Pro dostat rovné boky, na které půjde magneticky připojit stylus Apple Pencil druhé generace. Podporovány budou i chytré kryty, na zádech se bude nacházet trojice pinů pro jejich připojení. Poslední novinkou má být USB-C konektor, který vystřídá současný Lightning.

Přívěšek AirTag, reproduktor HomePod, náhlavní sluchátka a… 12″ MacBook

Apple rovněž chystá spoustu drobného příslušenství, které bude pravděpodobně odhalené v říjnu s novými iPhony. Těšit se máme například na lokalizační přívěšek Apple AirTag, menší a levnější chytrý reproduktor HomePod a konečně na nová náhlavní sluchátka, která vůbec poprvé ponesou logo nakousnutého jablka namísto Beats. S novými iPhony by také mohla být představena vlastní bezdrátová nabíječka, nota bene když v základním balení letošních modelů už žádnou nabíječku nenajdeme.

Apple také pracuje na nové generace Apple TV a to nehovoříme o spekulovaném 12“ MacBooku, v jehož útrobách bude tikat ARMový procesor vlastního návrhu. Jak jsme uvedli v úvodu, letošní jablečný podzim bude skutečně velký.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku