Domů » Bleskovky » Crystal Cove: Vylepšený prototyp Oculu Rift s novými technologiemi

Crystal Cove: Vylepšený prototyp Oculu Rift s novými technologiemi

Virtuální realita zajímá vývojáře po celá desetiletí a většina náhlavních souprav přinášela pouze řadu kompromisů, které nepřinášely stoprocentní zážitek z hraní. Nejdál se dostala společnost Oculus VR, která na CES 2014 představila pokračovatele své náhlavní soupravy pro virtuální realitu Oculus Rift. Nese název Crystal Cove a stala se vítězem ocenění „Best of CES“ podle serveru Engadget.

 

Prototyp nových brýlí přináší další významný skok v krátké historii společnosti. Přichází s novým vzhledem a především se spoustou nových technologií. Firmě se podařilo do těla této náhlavní soupravy vměstnat Full HD OLED displej, který díky optimalizaci podstatně snižuje latenci a na rozdíl od běžných OLED displejů u něj nedochází k rozmazávání obrazu při pohybu, který je i díky vysoké obnovovací frekvenci zcela ostrý. Předchozí verze na rozmazávání obrazu a viditelnost překreslování snímků trpěla, což hráčům způsobovalo nevolnost. Mezi hardwarové novinky patří i nové senzory a kamera, sledující vzájemnou polohu vaší hlavy a těla, čímž je simulace vašich pohybů ještě více zpřesněna. Díky této technologii zapojíte do ovládání celé vaše tělo a zážitek z hraní se stane ještě více pohlcujícím.

První verze brýlí Oculus Rift se objevila na serveru pro kolektivní financování projektů Kickstarter v polovině roku 2012 a start jejich výroby byl podpořen téměř 2,5 miliony USD (50 milionů Kč). Od té doby se společnost Oculus VR rozšířila na sto zaměstnanců a prodala již 50 tisíc svých brýlí vývojářům. Jejich určení není pouze k hraní her, využívá je například NASA k vývoji ovládání svých vesmírných robotů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments