Domů » Články » CoolCamera – nahrávejte video na vašem PPC ve vysokém rozlišení

CoolCamera – nahrávejte video na vašem PPC ve vysokém rozlišení

CoolCamera 1.05Dnes vyšla nová verze programu CoolCamera (1.05), která umožňuje zachytávat na vybraných PocketPC video ve vysokém rozlišení. Jak uvádí autor programu, framerate pro video v rozlišení 320×240 se pohybuje kolem 24FPS, což je slušný parametr. Aplikace se velmi snadno ovládá (podobně jako defaultní Camera v PPC, k dispozici máte několik možností nastavení, přičemž nechybí ani změna rozlišení videa. To můžete samozřejmě nahrávat i se zvukem, aplikace zvládá video ukládat i na paměťovou kartu. Výsledný video soubor má koncovku .avi (Motion JPEG AVI).

Nezapomínejte však, že čím vyšší rozlišení nastavíte, tím se sníží počet FPS. Nejlepších výsledků při vyšších rozlišeních dosáhnete přetaktováním vašeho procesoru (pro majitele PPC s Procesory Intel Xscale např. utilitou XcpuScalar, pro Omapy můžete vyzkoušet OmapClock). Rychlost ukládání videa (a počet FPS) závisí při ukládání na kartu na její rychlosti.

Tabulka podporovaných rozlišení / průměrné FPS (při ukládání do Storage-Main memory):

 160×120  24 fps
 320×240  24 fps
 320×480  17 fps
 640×240  18 fps
 640×480  12 fps
 1280×960  2 fps

Mezi podporovaná zařízení patří O2 XDA IIi, Dopod 699, I-Mate PDA2, Qtek 2020i, I-Mate Jam, MDA Compact, Qtek S100/S110, O2 XDA mini, Orange SPV M500, Dopod 818.

Demoverzi programu stahujte z naší Download sekce, další informace hledejte na stránkách výrobce.

Screenshoty:
1 2

3

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. hmm.. Vario na to má asi pomalej procesor co..? ale vždyť po přetaktování běhá pěkně svižně, že se na tom nic necuká..!

  2. škoda, že neni něco podobnýho na Smartphony

  3. Skoda, ze to nepodporuje MDA II s WM5 (by me to velmi prekvapilo, ale jak se rika – za pokus clovek nic neda – nicmene necekane opravdu nefunguje (pricemz pod WM2k3(SE) by to fungovat melo – i-Mate PDA2 = T-Mobile MDA II).
    Asi jsem hooodne velka naivka a pisnu jim na podporu O

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).