Contre Jour pro Android, WP a iOS: Audiovizuální orgasmus (tip na hru)

Na SmartManii vám pravidelně servírujeme tipy na zajímavé a netradiční hry pro mobilní zařízení, které byste jinak mohli velmi jednoduše minout. Nejinak tomu bude i dnes, kdy vám představíme zajímavý indie počin s kouzelným názvem Contre Jour. Jak tvrdí samotní vývojáři, jedná se o výtvor, kterýžto maže hranice mezi interaktivním uměním a hrou, načež po jeho spuštění vám nezbude, než souhlasit. Unikátní hra světla a temna doplněná naprosto perfektní hudbou vytváří ojedinělou atmosféru, která vás dokáže pohltit na dlouhé hodiny. Audiovizuální stránka je tedy velmi vydařená, stejně jako u strategie Eufloria HD, o které jste se u nás mohli nedávno dočíst, s níž má společný i fakt, že obě jsou konverzí z počítače.

   

Pokud se zaměříme na hratelnost, ani zde nebude důvod hru vypínat, jelikož je velmi nenáročná na ovládání a přitom velmi zábavná. Principem by místy mohla připomínat populární Cut the Rope, ačkoliv se zde nachází více mechanismů, než jen rozličné druhy provazů. S mnoha dalšími hrami, jako třeba věhlasní Angry Birds panuje shoda i v otázce systému úrovní, kdy v každé můžete sebrat tři světélka (tedy tentokráte ne hvězdičky) a od toho se poté odvíjí celkové zhodnocení. Bez jejich sbírání se však neobejdete, jelikož slouží k odemykání nových levelů. Těch se mimochodem v celé aplikaci nachází rovných sto a jsou rozděleny do pěti částí, kdy každá má svou tématiku a mimochodem také na pozadí hrající skladbu.

   

Z hlediska obtížnosti se jedná v podstatě o ideální střed. Nebude se vám zdát, že jste neustále voděni za ručičku, avšak nemělo by se vám stát, že u některého kola zatuhnete třeba na několik desítek minut či dokonce hodin. Co tedy říci závěrem? Chvílemi může hra působit jako kombinace několika známých titulů, kdy si od každé bere trochu. Některé mechanismy od Cut the Rope, pár stylizačních prvků a herní principy zase například od World of Goo. Kombinace je to však velmi vydařená a za nějakých čtyřicet korun se jedná o výbornou investici. Kdo nevěří, může se přesvědčit na adrese contrejour.ie, kde je hra dostupná zcela zdarma a dozvíte se tam i spoustu zajímavých skutečností ohledně vývoje.

- -

Aktualizováno

Hra je k dispozici také pro telefony s operačním systémem Windows Phone, a dokonce se může pyšnit certifikací Xbox Live. Plná verze stojí necelé 3 USD, k vyzkoušení se nabízí možnost stažení trial verze.

-

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku