Domů » Bleskovky » Connected Driving: Nokia míří do palubních navigací

Connected Driving: Nokia míří do palubních navigací

Here, dceřiná firma společnosti Nokia, představila novou službu Connected Driving. Jedná se o kompletní nabídku navigace s přístupem k internetu. V současné době se jedná o jediné end-to-end řešení pro navigaci na trhu, které pomáhá výrobcům automobilů a dodavatelům palubních systémů propojit automobil i řidiče s cloudem.

Tato nabídka zahrnuje aplikace HERE Auto, HERE Auto Cloud a HERE Auto Companion. Navíc HERE, díky vytvoření nového systému na ještě rychlejší a přesnější zpracování dat, radikálně vylepšil i svůj produkt Traffic. HERE Connected Driving bude prezentována na International Motor Show v německém Frankfurtu počínaje 10. zářím.

Současné technologie díky konektivitě, která přináší vnější svět do interiéru automobilu a díky revoluci v oblasti senzorové techniky vytvářející zcela nové možnosti pro automobilový průmysl. Lidé dnes požadují auta, která budou integrována do jejich osobního ekosystému propojených zařízení se stejnou úrovní inovací, kterou vidí u svých přenosných zařízení.

  • HERE Auto je vestavěnou automobilovou navigací, která přináší správné mapové podklady v ten pravý moment, a to bez připojení k internetu. Řidiči mohou získat hlasovou navigaci pro 95 zemí, a 2D, 3D i satelitní mapové pohledy, a to včetně fotografií ulic. V budoucnu budou moci výrobci automobilů sami snadno rozšiřovat aplikaci HERE Auto s využitím software development kitu (SDK) a vytvářet tak další provázané aplikace v oblastech jako jsou hudba či sociální sítě. Aplikace HERE Auto je již integrována v příští generaci Open Infotainment Platform společnosti Continental. HERE také spolupracuje s partnery, jako jsou Magneti Marelli a další na tom, aby se aplikace HERE Auto mohla objevit na trhu již v následujících měsících.

  • HERE Auto Cloud poskytuje řidičům neustálý on-line přístup k několika dynamickým službám jako jsou informace o dopravě, které pomáhají vyhnout se zácpám a dopravním uzavírkám na jejich trase. Řidiči si také mohou nechat doporučit místa, kde se mohou najíst, kde parkovat, kde si dobít vůz na elektřinu anebo kde levně natankovat.  
  • HERE Auto Companion jena míruupravitelná mobilní a webová aplikace, která udržuje řidiče ve spojení s jejich vozidlem i když jsou mimo něj a umožňuje jim synchronizovat si svá oblíbená místa i trasy napříč jejich mobilními zařízeními tak, aby v okamžiku, kdy zasednou za volant, nemuseli znovu zadávat trasu, kterou chtějí jet. Výrobci automobilů mohou využít i stávající aplikace z portfolia produktů HERE jako je pěší navigace, trasy prostředků hromadné dopravy a dokonce i mapy vnitřků nákupních středisek, a s jejich využitím vytvořit své vlastní mobilní aplikace. Řidiči mohou také využívat mobilní aplikace k nalezení svého automobilu prostřednictvím technologie pro rozšířenou realitu LiveSight anebo ke zjištění stavu kritických ukazatelů jako je objem paliva v nádrži či tlak v pneumatikách.

  • HERE Traffic byla radikálně vylepšena s využitím nového jádra s kódovým označením „Halo,“ které dokáže rychle a přesně zpracovávat všechna data. Každý měsíc sbíráme stále větší a větší množství vysoce kvalitních dat jako jsou data z měřících bodů a senzorů k tomu, abychom mohli přinášet v reálném čase informace o počasí, dopravních zácpách, stavebních pracích a dalších faktorech ovlivňujících řízení. S naší novou aplikací Traffic řidiči získají vylepšené odhady doby dojezdu, takže mohou lépe plánovat své trasy a flexibilně je za jízdy upravovat.

Do roku 2016 bude již většina zákazníků na klíčových trzích zahrnovat palubní systém s webovým přístupem k datům do klíčových faktorů pro výběr jejich automobilu,“ řekl Thilo Koslowski, viceprezident divize Automotive společnosti Gartner. „Vhodně řešené palubní systémy s přístupem k internetu budou znamenat přidanou hodnotu pro on-line životní styl řidiče, stanou se součástí jeho každodenního života a umožní mu získat jednotnou uživatelskou zkušenost napříč všemi zařízeními.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentářů

  1. fero (neregistrovaný)

    Vymakané

  2. Aby to nedopadlo jako s navigačními přístroji. Než se z toho stala vyhledávaná přidaná hodnota vozu (tedy než se to dostalo na nějakou reálnou hodnotu), tak to nahradili PNA a následně to prostě vytlačily telefony. Teď se snaží vytlačit telefony. No to jim tedy fandím…

    • V klasických starších autech nevytlačí, ale nová auta s palubním dotykovým terminálem jsou úplně něco jiného. Tam si dáš telefon jen případně nabíjet.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).