Domů » Bleskovky » Clubhouse: zrušení účtu zatím není příliš jednoduché. Poradíme, jak na to

Clubhouse: zrušení účtu zatím není příliš jednoduché. Poradíme, jak na to

Ačkoliv se nové sociální síti Clubhouse poměrně daří, stále má v mnoha oblastech značné mezery. Jedna z těch zásadních nyní vyplavala na povrch. Zrušení účtu není vůbec jednoduché.

clubhouse unsplash
Vytvoření účtu je velmi jednoduché, zrušení ale už ne

Jak smazat účet na Clubhouse?

Vzhledem k tomu, že například Facebook, Instagram či Twitter umožňuje poměrně snadné odstranění účtu, dalo by se očekávat, že podobně tomu bude i u Clubhouse. Opak je ale pravdou. Pro zrušení vašeho profilu je nutno napsat žádost emailem (na adresu support@joinclubhouse.com). Jak dlouho pak trvá vyřízení žádosti, se ale nikde nepíše, ani to nikdo negarantuje.

clubhouse smazani
V často kladených dotazech ke službě Clubhouse najdete i e-mail, na který je třeba se obrátit v případě, že chcete smazat účet. Odstranění přímo z aplikace zatím sociální síť nenabízí, což je poměrně zvláštní.

Až vás Clubhouse přestane bavit, můžete aplikaci ze svého telefonu odstranit, není to ale to samé, jako byste zrušili i svůj účet. Hlavním rozdílem je, že tato sociální síť bude disponovat seznamem vašich telefonních kontaktů, což jsou pro mnoho lidí velmi citlivé a cenné informace.

clubhouse1
Ilustrační obrázek

Kriticky se k tomu na Twitteru vyjádřila i Eva Galperin z neziskové organizace Electronic Frontier Foundations.

Ačkoliv popularita Clubhouse rapidně roste, stále se objevují věci, které budou muset tvůrci ještě dořešit. Uživatelsky jednoduché a rychlé zrušení účtu je jednou z nich, stejně jako vydání aplikace pro uživatele zařízení s Androidem.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.