Domů » Bleskovky » Čip LG Odin zachycen v AnTuTu benchmarku: Předčí osm jader Snapdragon 800?

Čip LG Odin zachycen v AnTuTu benchmarku: Předčí osm jader Snapdragon 800?

V bleskovce o možném nástupci mobilního telefonu LG G2 (recenze zde) jsme spekulovali o tom, že se i LG chystá zúčastnit závodu osmijádrových mobilních procesorů a to díky svému vlastnímu procesoru s kódovým označením Odin. Nyní se objevil tento procesor ve výsledcích benchmarku AnTuTu, tak se můžeme podrobněji podívat na jeho očekávaný výkon. Ten je podle grafů srovnatelný například s výkonem čtyřjádrového procesoru Samsung Exynos 5410, k výkonu Snapdragon 800 mu tak ještě něco chybí.

 

Předpokládá se, že Odin není klasický osmijádrový procesor, ale řešení využívající technologie big.LITTLE, přičemž je v jedné procesorové jednotce obsažena dvojce čtyřjádrových čipů (patrně Cortex A15 a Cortex A7) – jeden na tvrdou výpočetní práci a druhý na jednodušší procesy. Nelze tak využívat všech osmi jader současně, ale vždy pouze čtyř.

 

Dříve se spekulovalo, že procesor bude taktován na 2,2 GHz, podle výsledků benchmarku AnTuTu je to ale jen necelá polovina. Nejspíše byl ale procesor pro testování podtaktován, AnTuTu uvádí rozsah frekvencí 100 MHz – 1 GHz. Jako grafický čip by měl posloužit model Power VR řady 6, známý například z iPhonu 5S (recenze zde). Z výsledků se lze dále dočíst, že zařízení, na kterém byl tento čip testován, nese 2 GB RAM, 4 GB ROM a jeho displej má rozlišení 1 920 × 1 080 pixelů. Zadní fotoaparát má rozlišení snímače 13 Mpx, přední 1,3 Mpx. 

 

U LG G3 se očekává rozlišení displeje vyšší, stejně tak rozlišení čočky fotoaparátu. Podle výsledků benchmarku se dá předpokládat, že AnTuTu zachytil pouze testovací zařízení, o čemž napovídá i použitá verze Androidu 4.2.2 „Jelly Bean“. Je tedy možné, že naměřené hodnoty ještě nejsou u tohoto procesoru definitivní a brzy se můžeme dočkat lepších výsledků.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. WTF (neregistrovaný)

    Sranda 8-jadro a nema výkon 4-jadroveho snapdragonu či DVOJ-jadroveho A7 aj tak si myslim, že ludia pojdu za číslami, nie za realnym výkonom

  2. Mannik (neregistrovaný)

    Stejně si myslím, že to má lepší Nvidia.. stačí jen jedno úsporné jádro.

    K čemu jsou lidem osmijádra? já raději ten výkon.. pokud aplikace nedokáže osmijádro využít a používá jen jedno, tak je lepší čtyřjádro, protože má každé jádro větší výpočetní výkon.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).